Reklama

Ryby 2017

Czyli relacje z wypraw wędkarskich, zdjęcia złowionych ryb, itp.

Moderator: Dano

poik
Super wędkarz

Re: Ryby 2017

Postautor: poik poniedziałek, 4 grudnia 2017, 14:23

Dwie listopadowe rybki. Pierwszy 87 cm - co ciekawe-chudzielec ślepy na jedno oko i bez zębów (tych kłów dookoła szczęk) ale mimo to jakoś sobie radzi. Drugi 86 cm - grubasek co nie chciał filmiku z wypuszczania:( .
Obrazek
Obrazek
Tydzień temu trafiłem dwa rewelacyjne dni. Pierwszego dnia sześć szczupaków od 52 cm do 86 cm (ten na fotce). Drugiego dnia przez dwie godziny siedem zębatych i trzy spadły ale już bez żadnej ładniejszej sztuki ( takie 50-60 cm).

https://www.youtube.com/watch?v=vzOtqe6v0No

https://www.youtube.com/watch?v=XW416s_H5UE
markus2107
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spining
Imię: Marcin

Postautor: markus2107 wtorek, 5 grudnia 2017, 09:43

Pięknie połowiłeś. Graty
C&R
Awatar użytkownika
jankesik
Weteran
Ulubiona metoda połowu: Spining
Imię: Tomasz

Postautor: jankesik sobota, 9 grudnia 2017, 11:06

Gratulacje . U mnie cały weekend był okropny . Nie mogłem namierzyć ryb . Przez dwa dni spiningowania 1 okoń wielkości dłoni

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka
Pasja trwa przez całe życie. Pochłania Twój najcenniejszy czas ale to nie czas stracony. To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.
obivan
Wędkarz

Postautor: obivan niedziela, 10 grudnia 2017, 19:19

Brawo, piekne ryby! Szacunek wielki za c&r !!!
Awatar użytkownika
jankesik
Weteran

Postautor: jankesik niedziela, 17 grudnia 2017, 18:07

Dzisiejszy dzień od samego rana zapowiadał się nie udanie . Zaspałem , następnie po dojechaniu na łowiskoi załadowaniu wszystkiego na łódkę okazało się że nie zabrałem kombinezonu . Z powrotem ładujemy majdan do auta i lecimy do domu po kombo. Kolejna godzina w plecy . Na łowisku znowu jesteśmy po 9 . Płyniemy na łowisko gdy nagle na echo pokazały się fajne łuczki tuż nad dnem . Stajemy bo warto spróbować , acz kolwiek w tych okolicach nigdy nic się nie działo . Pierwszy rzut w dryfie i od razu branie , zacięcie po krótkim holu ryba się spina . Za chwilę kumpel ma podobną sytuację . Zakładamy wiksze wabiki rzut i bach siedzi fajny okoń . Kotwa w dół i łowimy dalej . Z tego miejsca na 10cm gumy wyciągamy kilka okoni w tym jeden 39 drugi 41 . Następne miejsce wytypowaliśmy na podobnej głębokości (13m) i podobnych odczytach sondy . Był to dobry wybór bo zameldowały się kolejne okonie w tym kolejny czterdziestka . Wszystkie rybki pływają dalej . Jednak nie był to taki zły dzień . To był dzień konia . ObrazekObrazekhttp://cloud.tapatalk.com/s/5a36a454ca9d6/VID-20171217-WA0010.mp4

Pasja trwa przez całe życie. Pochłania Twój najcenniejszy czas ale to nie czas stracony. To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.
markus2107
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spining
Imię: Marcin

Postautor: markus2107 poniedziałek, 18 grudnia 2017, 05:54

Pięknie połowione. Graty
C&R
Awatar użytkownika
kamol84
Weteran
Imię: Kamil

Postautor: kamol84 poniedziałek, 18 grudnia 2017, 11:47

Elegancko gratulacje Jankes.
poik
Super wędkarz

Postautor: poik niedziela, 31 grudnia 2017, 12:44

Prawie cały grudzień musiałem rybki odpuścić z powodu choroby. Wczoraj byłem krótko bo tylko 2,5 godzinki na zakończenie. Miało być na pusto ale dosłownie w ostatnim rzucie tego dnia i tego sezonu zagryzł jeden 60 cm :-D . Ucieszył mnie bardzo. Filmiku z wypuszczenia nie ma bo został zjedzony ze smakiem.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jankesik
Weteran

Postautor: jankesik poniedziałek, 1 stycznia 2018, 13:24

Ja zakończyłem sezon jak co roku na swoim jeziorze , a że tam było bez rewelacji postanowiłem odwiedzić jeszcze ostatni raz w tym sezonie łowisko sandaczowe . Tam trafiłem jednego szczupaka i sandacza . Teraz czekam na pstrągi . Obrazek

Awatar użytkownika
DawidS
Weteran
Ulubiona metoda połowu: Wszystkie
Imię: Dawid

Postautor: DawidS sobota, 6 stycznia 2018, 16:19

Czekasz na pstrągi, a ja już dziś odwiedziłem Pasłękę na jednym z łąkowych odcinków nienależących do Passarii. Jedno branie, dość fartowne i przypadkowne, na niedużego jak na Pasłękę woblera i wcale nie za głęboko schodzącego - czyli teoretycznie wabik nie na styczniowego pstrąga. No, ale w wędkarstwie sztywnych reguł nie ma. Ryba uderzyła w znajdującego się tuż pod powierzchnią woblera, w momencie gdy jedną ręką trzymałem wędkę, a drugą rozplątywałem "kokon" z żyłki na kołowrotku. Słyszę "plusk", podnoszę wzrok i widzę jak piękny ok 60 cm kaban wykłada się wraz z moim woblerem w pysku. Oczywiście wszystko działo się szybko, serce podskoczyło mi do gardła, więc pewnie dodałem mu nieco, ale był na prawdę duży. Niestety gapowe kosztowało mnie drogo i ryba po chwili się urwała. No, ale dopadnę go jeszcze ;)
Awatar użytkownika
jankesik
Weteran

Postautor: jankesik niedziela, 7 stycznia 2018, 21:40

DawidS pisze:Czekasz na pstrągi, a ja już dziś odwiedziłem Pasłękę na jednym z łąkowych odcinków nienależących do Passarii. Jedno branie, dość fartowne i przypadkowne, na niedużego jak na Pasłękę woblera i wcale nie za głęboko schodzącego - czyli teoretycznie wabik nie na styczniowego pstrąga. No, ale w wędkarstwie sztywnych reguł nie ma. Ryba uderzyła w znajdującego się tuż pod powierzchnią woblera, w momencie gdy jedną ręką trzymałem wędkę, a drugą rozplątywałem "kokon" z żyłki na kołowrotku. Słyszę "plusk", podnoszę wzrok i widzę jak piękny ok 60 cm kaban wykłada się wraz z moim woblerem w pysku. Oczywiście wszystko działo się szybko, serce podskoczyło mi do gardła, więc pewnie dodałem mu nieco, ale był na prawdę duży. Niestety gapowe kosztowało mnie drogo i ryba po chwili się urwała. No, ale dopadnę go jeszcze ;)
Też dziś byłem Obrazek

Awatar użytkownika
magister
Wędkarz
Ulubiona metoda połowu: Grunt
Imię: Wojtek

Postautor: magister piątek, 19 stycznia 2018, 21:31

Wita po dłuższej przerwie. Amur 102 cm 15 kg z Wisły w Krakowie. Połowa września.
Obrazek

Wróć do „Jak było na rybach?”