Reklama

Co w zamian za PZW?

Tutaj zamieszczamy wszystko co dotyczy PZW - Polski Związek Wędkarski,(wykaz wód, składki, itp).

Moderator: Dano

Awatar użytkownika
zbyszek
Weteran
Ulubiona metoda połowu: casting
Imię: Zbyszek
Kontaktowanie:

Co w zamian za PZW?

Postautor: zbyszek czwartek, 5 czerwca 2014, 19:37

Na wielu forach PZW jest od dawien dawna opluwane. Wielu ludziom szczególnie nie
pasują "zbyt wysokie składki". Wiele osób bardzo pragnie rozpieprzenie stowarzyszenia.
Zastanawiam się już od kilku lat co powiedza na takie coś prywaciarz rządzi ... czy dalej będa tak bardzo pragnęli przechodzenia wód w ręce prywatne ... a spodziewać się należy rozwoju sytuacji w tym kierunku ...
A w życiu jak w wodzie ciemno zimno i ciśnie do dna.
Awatar użytkownika
adamek
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spinning
Imię: Adam

Re: Co w zamian za PZW?

Postautor: adamek czwartek, 5 czerwca 2014, 21:15

I bądź tu człowieku mądry... Wpaść można jak z deszczu pod rynnę. Było o tych opłatach w innym wątku, ale nie wiedziałem, albo nie zauważyłem, że to chodzi o "tego" Daukszewicza. Wydawałoby się, że ziom z okolic, z Wichrowa, a tu takie dziadostwo...
Awatar użytkownika
zbyszek
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: zbyszek niedziela, 8 czerwca 2014, 17:08

Adaś zaraz tam dziadostwo :lol:

Myślę a raczej mam stu procentową pewność, że tak właśnie
będzie to wyglądało po wpadnięciu wód w prywatne ręce.
Działalność gospodarcza to nie filantropia .. jeden jest bogaty
i dla świętego spokoju zrobi zaporowe ceny a drugi je zrobi bo
będzie się chciał dorobić. Żaden nie zarybi a wody przed kłusownictwem
też nie będzie w stanie ochronić. PAT. Woda nie zyska w zasobności nic a nic.
Z dwojga złego jak to mówią lepsze zło już znane. Wczoraj odwiedziłem jezioro przejęte
kilka lat temu przez prywatnego użytkownika .... uj go by strzelił ....
opłata jednodniowa 50 zł i niestety pomimo sporej ilości ludzi tam
wędkujących jakoś ryb nie uświadczył nikt .. za to miejscowi oficjalnie
mówią, że tylko siatkami odlawia i w niejscowym sklepiku rybą handluje.

Myślę, że obecny układ obowiązujący dzierżawców chociaż jest patogenny
to jeszcze jakoś pozwala rybom istnieć chociaż akcje z przewalaniem ryb z jeziora do jeziora w formie zarybień powinien być karany sankcjami prokuratorskimi.
Chory jest brak nadzoru nad dzierżawcami. RZGW jest bardzo niewydolną instytucją
tuczacą się z naszych podatków i nie robiącą w sumie nic za to.
Powstała rządowa komisja w której skład wchodzi nasza ziomkini Beata Bublewicz
, która miała zająć się rybostanem ale tak jak powstała w prawie tajemnicy tak pewnie i działa dalej w konspiracji bo nic o jej pracach nie słychać.
W sumie mam pomysł.
Może ktoś z kolegówq adminów zaprosił by na forum panią Bublewicz aby napisała kilka słów o pracach tej komisji? W końcu Olsztynianka ...
Awatar użytkownika
Dano
Moderator
Ulubiona metoda połowu: spining i spining
Imię: Daniel

Postautor: Dano niedziela, 8 czerwca 2014, 18:40

zbyszek pisze:Powstała rządowa komisja w której skład wchodzi nasza ziomkini Beata Bublewicz
, która miała zająć się rybostanem ale tak jak powstała w prawie tajemnicy tak pewnie i działa dalej w konspiracji bo nic o jej pracach nie słychać.
W sumie mam pomysł.
Może ktoś z kolegówq adminów zaprosił by na forum panią Bublewicz aby napisała kilka słów o pracach tej komisji? W końcu Olsztynianka ...

Fajny pomysł, ale zanim napiszę do pani Poseł, próbuję się dowiedziec co to za komisja i znaleźć nie mogę :-(
Ktoś coś pamięta, wie, przybliży? Daleki jestem od polityki i trudno mi przebrnąć przez te wszystkie pisma, komisje itp
Człowiek bez pas­ji nie zro­zumie dru­giego, który wsta­je o 3.30 żeby pójść na ryby...
Awatar użytkownika
zbyszek
Weteran
Kontaktowanie:

Postautor: zbyszek poniedziałek, 9 czerwca 2014, 05:27

A proszę.

A to ich cała działalność ... żenada ...
za to skład niesamowicie imponujący ... połowa pewnie nie wie co to jest wędka ...
Awatar użytkownika
adamek
Weteran

Postautor: adamek poniedziałek, 9 czerwca 2014, 12:10

Pani Beata - Olsztyn w rodowodzie, więc może coś jednak ciekawego mogłaby powiedzieć. Ale jak mam być szczery, to nie przypominam sobie jej działalności parlamentarnej zbytnio. Może za mało śledzę, ale generalnie nawet nie pamiętałem, że ona ciągle tam jest, a to chyba nie jest zbyt obiecująca opinia potencjalnego wyborcy.
Natomiast jak patrzę na skład, to osobą, która wydaje się mieć jakiś tam łeb na karku i coś do rzeczy powiedzieć - to jest to Rozenek.
Oczywiście bez uzasadnień partyjnych - bo to mi akurat totalnie obojętne.
Pozostałe osoby ze składu - będę szczery - o większości nigdy nie słyszałem.
A z drugiej strony - pewnie trzeba się pozbyć złudzeń - komisja taka jak ta - jest przez większość społeczeństwa i innych parlamentarzystów - traktowana zapewne mniej więcej tak samo poważnie jak klub miłośników Bolka i Lolka.

Oczywiście - popytać zawsze warto.

Osobiście - nie jestem przeciwnikiem PZW - uważam, że ta organizacja dużo więcej może i powinna zrobić dla wędkarzy niż dowolne GR - bo to jest uogólniając jedno wielkie zło.
Tyle, że PZW - zdziadziałe i bezradne, ze zmurszałymi strukturami, przepisami i bezwolne - to trzeba by zmieniać.
A z drugiej strony - i to podejrzewam trudniejsze i ważniejsze, bo na większą skalę byłoby odczuwalne - należałoby się zabrać ostro za przepisy, które są chore i pozwalają prywatnym firmom gospodarować dobrem ogólnym - jakim są jeziora i rzeki. Ale konia z rzędem temu, kto kiedyś ten chory układ da radę odwrócić.
Stawiam hipotezę, że to się zakończy wówczas, gdy wyłowiony zostanie ostatni "odchwaszczeniowy" leszczyk z polskich jezior i GR-y same stwierdzą, że mają to w nosie, zakończą działalność, a wówczas jakieś inne organizacje przejmą zbiorniki i zaczną od odtwarzania populacji płotki i krasnopiórki - bo w wodzie nic już nie będzie. A potem jak minie ze 100 lat, to może będzie normalnie. W każdym razie - nie wierzę, żebym tego doczekał... :-?
Awatar użytkownika
adamek
Weteran

Postautor: adamek poniedziałek, 9 czerwca 2014, 12:12

Jeszcze zdanie, bo rozgadałem się jak zawsze.
Dano - jeśli faktycznie Ci się uda, to zaproś rzeczywiście p. Beatę do pojawienia się na forum - myślę, że mielibyśmy sporo ciekawych pytań, a i chętnie poczytalibyśmy o tym czego ewentualnie udało się dokonać w interesujących nas tematach, albo co jest planowane.
Bo prawda jest taka, że tego typu informacje są raczej słabo dostępne.
Awatar użytkownika
DawidS
Weteran
Ulubiona metoda połowu: Wszystkie
Imię: Dawid

Postautor: DawidS poniedziałek, 9 czerwca 2014, 14:15

Jedyne co załatwi Rozenek to parytety na karty wędkarskie
Awatar użytkownika
adamek
Weteran

Postautor: adamek poniedziałek, 9 czerwca 2014, 15:58

Generalnie nie sądzę, aby ktokolwiek z tej gromadki zrobił w temacie wędkarstwa cokolwiek - wskazałem jego jako osobę, którą w tym zestawieniu:
1) w ogóle rozpoznaję
2) kojarzy mi się w miarę dobrze - bo nie przypominam sobie aby jakieś spektakularne głupoty opowiadał (choć martwi mnie to, że sam mam już tak niskie wymagania wobec polityków, aby wystarczało, że nie mam jakichś ekstra negatywnych wspomnień z nimi związanych).
Ale może nie idźmy w tym kierunku, bo to nie to forum ;-)

Jeśli Dano jest w stanie wciągnąć chociaż do wirtualnej rozmowy p. Bublewicz - to już bym był rad na początek.
Awatar użytkownika
Dano
Moderator
Ulubiona metoda połowu: spining i spining
Imię: Daniel

Postautor: Dano wtorek, 10 czerwca 2014, 23:25

Będę próbował :-) i dam znać o ewentualnych efektach tych prób :-)
Człowiek bez pas­ji nie zro­zumie dru­giego, który wsta­je o 3.30 żeby pójść na ryby...

Wróć do „PZW”