Reklama

Ograniczenia w połowie ryb na odcinku Lidzbark War - Kotowo

Tutaj zamieszczamy wszystko co dotyczy PZW - Polski Związek Wędkarski,(wykaz wód, składki, itp).

Moderator: Dano

Awatar użytkownika
jankesik
Weteran
Ulubiona metoda połowu: Spining
Imię: Tomasz

Ograniczenia w połowie ryb na odcinku Lidzbark War - Kotowo

Postautor: jankesik czwartek, 20 listopada 2014, 22:34

Uchwała nr 64/4645/2014
Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Olsztynie z dnia 28.09.2014 r. w sprawie
ograniczenia połowu leszcza, świnki i szczupaka na rzece Łynie na odcinku od
elektrowni wodnej w Lidzbarku Warmińskim do elektrowni wodnej w Kotowie.

Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Olsztynie na posiedzeniu w dniu
28.09.2014 r. wprowadza z dniem 01.01.2015 roku następujące ograniczenia połowu
na rzece Łynie na odcinku od elektrowni wodnej w Lidzbarku Warmińskim do
elektrowni wodnej w Kotowie:
1. Limit połowu leszcza do 5 kg lub 2 szt. powyżej 50 cm w ciągu doby.
2. Zakaz zabierania świnki.
3. Wymiar ochronny szczupaka do 50 cm i powyżej 80cm.
Uchwała przeznaczona do publikacji zgodnie z uchwałą Prezydium ZG PZW nr 97 z dnia 25.01.2013

W końcu nasz okręg idzie do przodu. Radzę wejść na stronkę Pzw olsztyn i wejść w zakładki uchwały prezydium , jest tam tego więcej . Ja będę wnioskował o taki sam wymiar szczupaka na Łynie od Sępopola do Granicy , może się uda
Pasja trwa przez całe życie. Pochłania Twój najcenniejszy czas ale to nie czas stracony. To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.
marek.zag
Weteran

Re: Ograniczenia w połowie ryb na odcinku Lidzbark War - Kot

Postautor: marek.zag czwartek, 20 listopada 2014, 22:56

Dobra informacja. Fajnie że pomyśleli o tym, świat idzie do przodu.
Już zdążyłem się nasłuchać ile to wiader można nałowić na tym odcinku, i tylko czekałem kiedy to wszystko zjedzą:)
Odszkodowania/Zadośćuczynienia z polis OC/ darmowa analiza/ prowizja tylko od wygranej sprawy/ wypadki od 1997r., kolizje do 3 lat wstecz. Tel. 790 424 002.
Awatar użytkownika
Zloty
Weteran
Ulubiona metoda połowu: każdą lubię ;]
Imię: Mateusz

Postautor: Zloty sobota, 22 listopada 2014, 09:55

szkoda że to sandacza też nie objęło .. ale dobre i to :)
Amor patriae nostra lex
Awatar użytkownika
Cypis
Weteran
Ulubiona metoda połowu: na wedke :D
Imię: Krystian

Postautor: Cypis sobota, 22 listopada 2014, 19:47

gorny i dolny wymiar na szczupaka powinien byc juz dawno wprowadzony na wszytskich wodach
maxtip
Wędkarz
Kontaktowanie:

Postautor: maxtip niedziela, 23 listopada 2014, 13:40

... małymi kroczkami, ale do przodu... jestem na TAK i proszę o więcej...
Awatar użytkownika
jankesik
Weteran

Postautor: jankesik niedziela, 23 listopada 2014, 22:03

Zloty pisze:szkoda że to sandacza też nie objęło .. ale dobre i to :)

Złoty nie martw się o Sudaka , nie tak łatwo go złowić . W tym roku jestem na zero z zaporki z sandaczem :/

A co do wymiarów widełkowych to mogli by wprowadzić na całe województwo ..
Pasja trwa przez całe życie. Pochłania Twój najcenniejszy czas ale to nie czas stracony. To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.
Awatar użytkownika
adamek
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spinning
Imię: Adam

Postautor: adamek niedziela, 23 listopada 2014, 23:35

jankesik pisze:A co do wymiarów widełkowych to mogli by wprowadzić na całe województwo ..

Wszędzie mogliby wprowadzić jak dla mnie. :-)
Awatar użytkownika
adamek
Weteran

Postautor: adamek piątek, 9 stycznia 2015, 11:10

A propos PZW Olsztyn, opłat i regulaminów na ten rok, to podzielę się z forumowiczami swoją sympatyczną debatą, która zakończyła się dziś rano, a trwała ostatnich kilka dni na temat tego - co w 2015r. trzeba zrobić, aby móc wedkować na wodach górskich Elbląga będąc zrzeszonym w Olsztynie?

Trochę się nairytowałem po drodze, ale mniejsza o to...
W każdym razie, bez emocji mogę powiedzieć, że układ mi się mocno nie podoba, choć dotąd posunięcia nowego zarządu raczej mnie cieszyły.

Otóż po pierwsze porozumienia na ten rok nie zakładają w ogóle możliwości honorowania uprawnień wzajemnie między Elblągiem a Olsztynem jeśli chodzi o wody górskie.
Na fejsie PZW Olsztyn zadałem takie pytanie i dostałem odpowiedź, że przecież tak było zawsze. To nie jest prawdą, bo w ubiegłym roku chociażby było inaczej i podałem za chwilę treść odpowiedniego paragrafu, bo wiem, że też w ubiegłym roku dzwoniłem, pytałem, chodziłem, żeby konkret ustalić, bo różne krążyły opinie. Mówiąc krótko - w ubiegłym roku jeśli miałeś w jednym okręgu pełny pakiet z wodą górską - mogłeś z tego samego korzystać w drugim. Wyjątkiem były wskazane z nazwy akweny i cieki.

Ale to jest szczegół, bo najciekawszy dla mnie był absurd do któego dotarłem w trakcie dociekań. Dałem sobie spokój z PZW Olsztyn, bo skoro sami nie pamiętali jakie porozumienia zawierali rok wcześniej, to stwierdziłem, że szkoda czasu na dalsze dociekania. Zapłaciłem pełny pakiet i zacząłem dzwonić do Elbląga.

Pierwsze wrażenie - bardzo dobre - przynajmniej ktoś chciał się zainteresować i pomóc, ale...
Sympatyczna pani stwierdziła mniej więcej tak:
- Proszę pana, szczerze mówiąc to nie wiem, bo nasze składki na ten rok, w sumie nie przewidują żadnej opcji na to aby zrzeszeni w Olsztynie wędkowali na wodach górskich Elbląga.
Od siebie dodam, a zainteresowani mogą sprawdzić na stronie PZW Elbląg, że są tam zapisy mówiące ile muszą dopłacić np. wędkarze z Gdańska lub niezrzeszeni.
Ta rozmowa skończyła się tym, że pani stwierdziła iż musi się po prostu zapytać szefa, którego nie ma aktualnie. Umówiliśmy się więc na telefon.
Bardzo fajnie - co podkreślam po raz kolejny - pani sumiennie dotrzymała słowa i oddzwoniła do mnie dziś rano z informacją, że w sumie to ma słabe wiadomości, bo...
- Jako, że porozumienia na wody górskie nie ma, to pozostają dwie opcje: przez e-okon można opłacać sobie jednodniówki czy kilkudniówki po 15 zł/dzień; albo druga, czyli opłacenie pełnej składki w okręgu elbląskim, czyli 164 zł.

Bardzo podziękowałem za informacje i na razie sam się zastanawiam, ale generalnie chciałoby się powiedzieć - brawo Jasiu!

Będąc członkiem PZW jednej organizacji muszę dwa razy opłacić full pakiet w dwóch różnych okręgach. Brawo za sensowne porozumienia między okręgami. Plus przynajmniej taki, że nie muszę się dwa razy zapisywać do PZW, ale z czasem, kto wie...

Całość traktuję jako historię dość komiczną i nie zamierzam dalej drążyć, a opłatę pewnie i tak uiszczę całościową, bo nie chce mi się zastanawiać kiedy i jak pojadę, a bywam stosunkowo często na wodach elbląskich od ubiegłego roku.
Zastanawiam się jednak czy dla przeciętnego wędkarza możliwość zapłacenia ponad 400 zł łącznie za nie taką znowu dużą szansę złowienia paru niewielkich pstrągów to nie jest lekka przesada...

Zapytałem jeszcze z czystej ciekawości - czy ktoś więcej w ogóle pytał o ten temat. Usłyszałem, że nie - jest pan pierwszy.
Ale, co znów warte podkreślenia jako bardzo życzliwa i sympatyczna postawa w PZW Elbląg - aby się nie fatygować, moja rozmówczyni zaproponowała, że jeśli zdecyduję się na opłatę całej składki, to najlepiej przelać kasę na konto podane na stronie, zadzwonić, a oni wystawią zezwolenie i prześlą do mnie.

Podsumowując - dość słabe to wszystko, a mimo wzrostu opłat - ryb pewnie spotkam tyle co poprzedniego roku... :-/
Awatar użytkownika
jankesik
Weteran

Postautor: jankesik piątek, 9 stycznia 2015, 16:19

Adamie też wczoraj dzwoniłem w tej samej sprawie i byłem 2 osobą w przeciągu 30 min która o to pytała :) Pani powiedziała , że porozmawia z dyrektorem i może wprowadzą opłatę dodatkową na wędkowanie w wodach górskich na ich okregu , bo coraz więcej osób z okregu olsztyńskiego dzwoni i sie o to pyta .
Awatar użytkownika
adamek
Weteran

Postautor: adamek piątek, 9 stycznia 2015, 21:29

No to pewnie po mnie rozmawiałeś ;)

Szczerze mówiąc, to ja odniosłem wrażenie, że w Elblągu są lekko zażenowani takim obrotem sprawy, ale starają się coś odpowiadać. Ja odniosłem wrażenie, że to porozumienie nie zostało doprecyzowane raczej z "inicjatywy" Olsztyna. Jeśli się porównać to z wodami górskimi w których coś może pływać wyglądamy wg mnie słabiutko, bo to co najciekawsze ma na wyłączność Passaria, innym zostaje Pasłęka na kilkunastu km i Miłakówka oraz parę ciurków tylko z nazwy pstrągowych, ale ostatnie pstrągi widzieli w nich podczas zaborów. Ewentualnie można pedałować na Węgorapę i Goładapę, ale to jak do Warszawy z Olsztyna, a i tam szału nie ma.
Elbląg ma tych rzeczułek kilka i w każdej jednak coś tam pływa. Więc w interesie olsztyńskich wędkarzy trochę się nasz okręg mógł jednak postarać. Żal... :-?
Awatar użytkownika
jankesik
Weteran

Postautor: jankesik sobota, 10 stycznia 2015, 00:22

adamek pisze:No to pewnie po mnie rozmawiałeś ;)

Szczerze mówiąc, to ja odniosłem wrażenie, że w Elblągu są lekko zażenowani takim obrotem sprawy, ale starają się coś odpowiadać. Ja odniosłem wrażenie, że to porozumienie nie zostało doprecyzowane raczej z "inicjatywy" Olsztyna. Jeśli się porównać to z wodami górskimi w których coś może pływać wyglądamy wg mnie słabiutko, bo to co najciekawsze ma na wyłączność Passaria, innym zostaje Pasłęka na kilkunastu km i Miłakówka oraz parę ciurków tylko z nazwy pstrągowych, ale ostatnie pstrągi widzieli w nich podczas zaborów. Ewentualnie można pedałować na Węgorapę i Goładapę, ale to jak do Warszawy z Olsztyna, a i tam szału nie ma.
Elbląg ma tych rzeczułek kilka i w każdej jednak coś tam pływa. Więc w interesie olsztyńskich wędkarzy trochę się nasz okręg mógł jednak postarać. Żal... :-?

Co fakt to fakt z tymi wodami , najlepsze łowiska ma Passaria , a niektóre rzeczki widnieją w wykazie jako górskie a od kilku lub kilkunastu lat nie widziały tam pstrągów z zarybienia ( np Kirsna) Elbląg ma więcej wód i o wiele więcej ryb zapuszcza , nie mówię tylko o pstrągach . Zapuszczają nawet trocie . a opłata na wody górskie jest niższa niż w naszym okręgu .

Adamie Może trzeba opłacać kartę w którymś z Orneckich kół???? wtedy będzie dostęp do wód górskich Elbląga ..
Awatar użytkownika
Mateusz
Wędkarz
Imię: Mateusz

Postautor: Mateusz sobota, 10 stycznia 2015, 10:12

To prawda że w okręgu Elbląskim jest więcej rzek z pstrągami jednak sytuacja równiez nie jest za słodka ale coś tam jeszcze pływa w górskich rzekach. Dlatego w tym roku opłaciłem okręg Elbląski ze względu na wody górskie, szanse na złowienie jakichś kropków teoretycznie jest większa niż w okręgu Olsztyńskim.
praca jest dobra dla tych którzy nie wędkują ;)
Awatar użytkownika
adamek
Weteran

Postautor: adamek sobota, 10 stycznia 2015, 13:20

jankesik pisze:Adamie Może trzeba opłacać kartę w którymś z Orneckich kół???? wtedy będzie dostęp do wód górskich Elbląga ..

I tu klops, bo ja przepadam za Pasłęką na odcinku wapnikowskim, a to mogę dostać tylko w Olsztynie. Tam mogę się wybierać nawet jeśli miałbym tylko połazić i nie spotkać żadnej ryby, zresztą nierzadko tak bywa. Ale okolica i urok tej rzeki na tym odcinku jest jak magnes. Kto bywał, ten wie :)

Rzeki elbląskie mimo wszystko traktuję jako duży, ale jednak dodatek do tego co ciągnie mnie najbardziej.
Awatar użytkownika
Kozik
Wędkarz
Ulubiona metoda połowu: spinning-troling
Imię: Marcin

Postautor: Kozik niedziela, 11 stycznia 2015, 22:08

Jankesik co do ograniczeń na odcinku Lidzbark - Elektrownia jestem ZA. Zbiornik teoretycznie zamknięty jest OK. Ale odcinek Łyna Sępopol- granica państwa to jestem przeciw. 1) Rosjanie regulują tam wodą jak chcą nie raz poziom spadł poniżej 0.5 metra i ryba zeszła do nich. 2) Dlaczego wędkarze przenieśli się z łowieniem leszcze na odcinek Lidzbarski bo poniżej Sępopola grasuje duży sum który wycina dużego leszcza i na nockach łowi się chlapaki i tu jest problem żeby nie było jak na innych rzekach że sum wszystko wyprze.
marxxl5
Super wędkarz
Imię: Mariusz

Postautor: marxxl5 poniedziałek, 12 stycznia 2015, 10:47

Kozik pisze:Jankesik co do ograniczeń na odcinku Lidzbark - Elektrownia jestem ZA. Zbiornik teoretycznie zamknięty jest OK. Ale odcinek Łyna Sępopol- granica państwa to jestem przeciw. 1) Rosjanie regulują tam wodą jak chcą nie raz poziom spadł poniżej 0.5 metra i ryba zeszła do nich. 2) Dlaczego wędkarze przenieśli się z łowieniem leszcze na odcinek Lidzbarski bo poniżej Sępopola grasuje duży sum który wycina dużego leszcza i na nockach łowi się chlapaki i tu jest problem żeby nie było jak na innych rzekach że sum wszystko wyprze.

Koziku drogi. Może do Rosjan i nienażartych sumów dołączysz jeszcze kormorany? Sami wędkarze zeżarli te leszcze, zarówno na Stopkach jak i w Lidzbarku Warmińskim. Pamiętam rzeź leszczy sprzed paru laty właśnie na zalewie za Lidzbarkiem i późniejsze paroletnie obwinianie sumów o wyżarcie tych ryb. A w ubiegłym, 2014 roku, wielkie żarcie w wykonaniu tych samych wędkarzy, którzy o wszystko obwiniali nieszczęsne sumy, się powtórzyło. Bo jak inaczej nazwać zabieranie z łowiska po 30 kilo leszczy? I znowu za brak leszczy odpowiedzialne będą sumy-potwory? Na Stopkach współwinni są jeszcze Rosjanie. Z tego co napisałeś wnioskuje, że na przygranicznym odcinku Łyny należałoby znieść wszelkie limity i wymiary oraz wprowadzić nakaz zabierania wszystkich złowionych ryb, żeby je uchronić przed wielkimi sumami i złymi Rosjanami.

Wróć do „PZW”