Reklama

Gdzie na leszcza w okolicach Olsztyna

Płoć, leszcz, lin...wszystko o rybach spokojnego żeru

Moderator: Dano

jacyniak
Wędkarz
Imię: mareek

Gdzie na leszcza w okolicach Olsztyna

Postautor: jacyniak czwartek, 6 września 2012, 17:20

Witam za 2tyg planuje kilka dni poświecić na wędkowanie razem z kolegą. I mianowicie szukam dobrego łowiska z brzegu na 2osoby nad jeziorem w okolicy Olsztyna(do 20km) i możliwość kupna zezwolenia, o tej porze roku chyba powinienem nastawić się głównie na Leszcze, płoć. Jestem ze Szczytna ale obecnie studiuje i jestem w Olsztynie więc chciałem zapędzić się w te strony z moim hobby lecz nie znam pobliskich łowisk więc z stąd moje zapytanie. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
lukaszbruno
Weteran

Re: Gdzie na leszcza w okolicach Olsztyna

Postautor: lukaszbruno czwartek, 6 września 2012, 17:42

Witaj. A przeglądałeś to forum przed założeniem nowego tematu? Chyba nie, a od tego powinieneś zacząć. Temat "Ryby 2012" oraz "Leszcze 2012", Dział "Łowiska Ogólnodostępne". Tam wszystko jest opisane. ;-)
www.eulotki.com - Drukarnia Offsetowa i Cyfrowa, kontakt: 797 796 285 - Dla forumowiczów duuuuże rabaty! ;-)
jacyniak
Wędkarz

Postautor: jacyniak czwartek, 6 września 2012, 19:05

czytałem ze 2 godziny ale wszystko ogólnikowo...i ogólnie opinie o jeziorach tak jak zawsze 'bezrybie sieciami za duzo ciągną' a na specjalnych byłem np na zezuju kilka razy z dobrymi wynikami ale wolałbym na jeziorko i kilka dni necic. Widzę że sam bede musiał pojezdzić i poszukać miejsca i podjąć decyzję bo chyba obecnie nie ma jezior "pewniaków"
lukaszbruno
Weteran

Postautor: lukaszbruno czwartek, 6 września 2012, 20:23

O czyżbym wyczuwał focha... Nigdzie nie znajdziesz pewniaków, a jeśli tak owe istnieją to są to tak zwane "miejscówki" i to regularnie podsypywane, których publicznie się nie zdradza. Co do naszych narzekań, że jeziora to bezrybie to faktycznie nie jest za ciekawie, ale też nie jest tragicznie. Każde jezioro ma swoje niezbadane sekrety ;-) Co do leszcza to mogę polecić Skandę. O tej porze roku proponowałbym metodę gruntową z koszyczkiem. Łyna, z resztą jak każda rzeka, jest też ciekawą i nieprzewidywalną opcją. Na Krzywym też można powędkować. Nie wiem co jeszcze mogę Ci powiedzieć. Nie oczekuj, że ktoś poda Ci współrzędne GPS miejscówki z dokładnością do 1 metra, miejscem na 2 osoby i jeszcze poda na co i jak najlepiej wędkować, a dodatkowo dzień wcześniej zasypie miejscówkę. Na forum jest naprawdę sporo szczegółowych informacji trzeba je tylko umiejętnie wyłapać ;-) Pozdrawiam
www.eulotki.com - Drukarnia Offsetowa i Cyfrowa, kontakt: 797 796 285 - Dla forumowiczów duuuuże rabaty! ;-)
jacyniak
Wędkarz

Postautor: jacyniak czwartek, 6 września 2012, 20:50

Hehe jakiego to też focha, może źle mnie zrozumiałeś na pewno nie chciałem żeby tak to zabrzmiało. Twój wcześniejszy post bardzo mi się przydał bo nie znalazłem tych tematów leszcze 2012 i ogólnie jeszcze doczytałem. Właśnie taką miejscówkę planuję sam zrobić jeździć 3-4 dni nęcić( ziemniaczki, pęczak, pinki, rasówki kuku itd) no i dopiero zacząć łowić na 4-5dzień. O jeziorach tak sie wypowiedziałem ale to nie było narzekanie tylko najczęstsze opinie wędkarzy ale wiadomo, że wędkarstwo nie polega tylko na ciąganiu ryb ja osobiście lubię przebywać nad wodą fish6 mimo iż nic nie złowię nie uważam to za stracony czas ;-) Z tym GPS to juz przesadziłeś, takich wymagań nie mam chciałem tylko uzyskać porady doświadczonych wędkarzy łowiących na tych terenach gdzie warto się wybrać i gdzie jest możliwość łowienia z brzegu(ponieważ nie posiadam łódki) tylko tyle.Myślę że i u was są jeziora które lepiej omijać szerokim łukiem i właśnie głównie po to napisałem by na takie jeziorko nie na trefić:) Dzięki za przydatne informacje. Pozdrawiam
lukaszbruno
Weteran

Postautor: lukaszbruno piątek, 7 września 2012, 08:48

Na Skandzie masz kilkanaście 2 osobowych miejscówek dojeżdżając do plaży na ul. Plażowej. Po prawej i lewej stronie plaży jest ich od groma. Plusem jest to, że jest to blisko miasta.
Awatar użytkownika
AbramS
Weteran
Ulubiona metoda połowu: Grunt
Imię: Przemek

Postautor: AbramS piątek, 7 września 2012, 09:58

Słyszałem też swojego czasu o kilku miejscówkach od strony wschodniej/południowo-wschodniej jeziora. Trzeba jechać za olsztyn ale plus jest taki, że jest ciszej, bo od strony plaży można się spodziewać "nieproszonych gości" z piwkiem drących gęby. Bądź co bądź jeszcze niektórzy mają wakacje.
Wolny czas jest skarbem... pozwalającym na wypad na ryby:)
Awatar użytkownika
PERCH
Super wędkarz
Ulubiona metoda połowu: spinning
Imię: Marcin

Postautor: PERCH piątek, 7 września 2012, 11:22

Witam
Polecam J. Ukiel od oś. Dajtki oraz od strony 16-stki od lasu przed żródłami ( betonowe kręgi w wodzie przezd znaczy od strony lotnistka). Ponadto polecam j. Redykajny ale z gruntu lub pływadełka.
pozdrawiam
NIE WĘDKUJĘ BY ŻYĆ< ŻYJĘ BY WĘDKOWAĆ
jacyniak
Wędkarz

Postautor: jacyniak niedziela, 9 września 2012, 18:05

Dziękuje wszystkim za cenne informacje na pewno się przydadzą:) Jak sie tylko uporam z egzaminami ruszam zanęcać:P
Awatar użytkownika
Zloty
Weteran
Ulubiona metoda połowu: każdą lubię ;]
Imię: Mateusz

Postautor: Zloty poniedziałek, 10 września 2012, 10:21

moglbys tez popróbować na jez. Limajno . Nie ma może za wiele miejsc zeby z brzegu połowić ale jakbyś bujnął się fura naokoło(bo da się :]) to napewno bys cos znalazl , bo leszcze są tu piękne. Jak trafisz z miejscem to będziesz w niebie :) a leszcza na calym jeziorze możesz trafić i wcale nie małe.
Amor patriae nostra lex
jacyniak
Wędkarz

Postautor: jacyniak poniedziałek, 10 września 2012, 12:21

no słuchaj mam samochód wiec gdzieś tam objechać to nie problem, kurde ale teraz to mnie nakręciłeś na te jeziorko:D
Awatar użytkownika
Zloty
Weteran
Ulubiona metoda połowu: każdą lubię ;]
Imię: Mateusz

Postautor: Zloty poniedziałek, 10 września 2012, 15:12

ja sam jestem na nie nakręcony od zawsze ;] bo w tym jeziorze są prawdziwe potwory , ale te jezioro jest skomplikowane i trudne ze względu na czystą wodę i trzeba mu dużo czasu poświęcić, ale to na pewno się opłaci ;]
Amor patriae nostra lex
Awatar użytkownika
adamek
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spinning
Imię: Adam

Postautor: adamek wtorek, 11 września 2012, 22:23

Trochę znam Limajno i szczerze mówiąc nie odnoszę się do tego jeziora entuzjastycznie. Nie dlatego, że miałoby w nim nie być ryby, ale jest koszmarnie trudne. Czysta woda - powiedzmy, że to pewien problem, choć wg mnie to przede wszystkim coraz rzadszy już atut. Natomiast to jezioro jest... hmmm, no właśnie trudno to nawet określić, ale powiem tak:
Łódka to podstawa do łowienia na nim, ponieważ dostęp z brzegu jest naprawdę słaby. Jest tylko kilka punktów (na całe spore jezioro) gdzie można się dostać na brzeg z jakiegoś kawałka pomostu i będzie on tak umiejscowiony, że woda może nam coś zaoferować. Mam na myśli odległości i warunki rzucania czymkolwiek, ukształtowanie dna w pobliżu, to co na tym dnie jest, itp.
To jezioro w stosunku do swej powierzchni jest bardzo głębokie (do 40 m), i w większości miejsc dostępnych z brzegu - brzeg ten wygląda mniej więcej tak, że mamy kilka metrów bardzo płytkiej wody (2-5 m od brzegu woda jest do kolan lub do pasa), a potem nagle z pieca na łeb lecisz na kilkunastometrowe głębiny po bardzo stromych spadach. Owszem, są tam ryby - ale złowić je trudniej niż się wydaje.
Znam trzy zatoki, gdzie woda z kolei woda jest płytka - 3-4 m i strasznie zarośnięte dno. Tam można coś połowić, ale biała ryba przeważnie pojawia się tam stosunkowo mała.

Tak czy inaczej - łowisko bardzo ciekawe, ale wg mnie dla naprawdę niezłych szpeców. No i ta łódka. Z brzegu - jak już dojdziesz to nigdzie nie dorzucisz, albo trafisz na pomost, który stoi na płyciznach.
jacyniak
Wędkarz

Postautor: jacyniak wtorek, 11 września 2012, 23:24

no to teraz mam namieszane w głowie;P sam już nie wiem gdzie jechać...ale dziekuje za wszystkie opinie na pewno się przydadzą. Niestety nie posiadam łódki więc chyba sobie odpuszczę Limajno...na szczęście wokół Olsztyna nie brakuje innych Jezior:)

Wróć do „Ryby spokojnego żeru”