Reklama

pstrągi potokowe

Pstrąg, troć, łosoś...wszystko o rybach łososiowatych

Moderator: Dano

Awatar użytkownika
adamek
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spinning
Imię: Adam

Re: pstrągi potokowe

Postautor: adamek niedziela, 20 maja 2018, 21:12

Max30oo pisze:Koledzy szybkie pytanie, odcinek na którym można łowić na Pasłęce z pozwoleniem PZW (składka górska rz. Pasłęka), to tylko odcinek 6-8 ?
link do mapki:
http://passaria.org/Media/Default/Docs/ ... ssaria.pdf

Niestety, koleżko, ale żaden z tych na załączonej przez Ciebie mapce. To strefa Passarii (i mapka pokazująca tylko ich odcinki, czyli wyłączone z wizyt zwykłych wędkarzy). Jeśli nie jesteś klubowiczem, możesz zaczynać łowić dopiero od mostu w Szatankach (jest na Twojej mapce) w dół. Ewentualnie powyżej odcinków zaznaczonych na tej mapce (w okolicach Gietrzwałdu).

Tak, wiem, to dziadostwo, że połowa najfajniejszej rzeki w regionie jest poza zasięgiem płacących najwyższe składki za wody górskie, ale wiesz... Taki lajf...
Pozostaje Ci Gietrzwałd (nie łowiełem, ale jakoś mnie nie ciągnie), odcinki od Szatanek do Pityn (pola, łąki i rzeka w trzcinowisku jak kanał melioracyjny), oraz przełomy na Wapniku - jak ostatnio liczyłem to było tam 14 ryb ;)
Awatar użytkownika
DawidS
Weteran
Ulubiona metoda połowu: Wszystkie
Imię: Dawid

Postautor: DawidS poniedziałek, 21 maja 2018, 10:34

Tak w ramach scisłosci: gdyby Passaria nie miała możliwości łowienia na "odcinku klubowym" to nie oznaczałoby, że wędkować mogliby wszyscy. Wtedy wędkować nie mógłby niestety nikt.
Awatar użytkownika
Partyzant
Wędkarz
Imię: Rafał

Postautor: Partyzant poniedziałek, 21 maja 2018, 19:50

Prawda
Awatar użytkownika
jankesik
Weteran
Ulubiona metoda połowu: Spining
Imię: Tomasz

Postautor: jankesik środa, 23 maja 2018, 03:44

Max30oo pisze:Koledzy szybkie pytanie, odcinek na którym można łowić na Pasłęce z pozwoleniem PZW (składka górska rz. Pasłęka), to tylko odcinek 6-8 ?
link do mapki:
http://passaria.org/Media/Default/Docs/ ... ssaria.pdf
Łowilem w okolicach Gietrzwałdu. Od mostu drogowego w dół. Jakieś pstrąg i tam pływały lecz wielkością dupy nie urywa .

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
Pasja trwa przez całe życie. Pochłania Twój najcenniejszy czas ale to nie czas stracony. To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.
Max30oo
Super wędkarz

Postautor: Max30oo środa, 23 maja 2018, 07:52

Dziękuję Koledzy za info, po ostatnich akcjach z budową mostu na Rusi i wpuszczeniem przez to syfu do Łyny, pstrągi, lipienie, klenie zniknęły z odcinków gdzie je łowiłem, nawet maluchów nie uświadczysz...
Awatar użytkownika
DawidS
Weteran
Ulubiona metoda połowu: Wszystkie
Imię: Dawid

Postautor: DawidS środa, 23 maja 2018, 08:47

Prawdopodobnie lecę w okolice Kalist/Kłobi w niedzielę więc jak cos to zapraszam.
Awatar użytkownika
jankesik
Weteran
Ulubiona metoda połowu: Spining
Imię: Tomasz

Postautor: jankesik środa, 23 maja 2018, 21:02

Max30oo pisze:Dziękuję Koledzy za info, po ostatnich akcjach z budową mostu na Rusi i wpuszczeniem przez to syfu do Łyny, pstrągi, lipienie, klenie zniknęły z odcinków gdzie je łowiłem, nawet maluchów nie uświadczysz...

A ja się zastanawiałem , dlaczego taki syf płynie łyną , skoro w ogóle nie padało . Myślałem że gdzieś na zaporach kopią , a tu aż z rusi woda płyneła :D
Pasja trwa przez całe życie. Pochłania Twój najcenniejszy czas ale to nie czas stracony. To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.

Wróć do „Łososiowate”