Reklama

Jezioro Bartąg

Tu piszemy wszystko na temat łowisk ogólnodostępnych

Moderator: Dano

Marrecki7.7
Wędkarz

Jezioro Bartąg

Postautor: Marrecki7.7 sobota, 19 czerwca 2010, 10:25

Witam.
Czy jest tu ktoś kto łowi na tym jeziorze. Czy warto zawracać sobie nim głowę? Jakich ryb jest tam najwięcej? I do kogo ono należy. Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mattb
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spinning
Imię: Mateusz

Re: Jezioro Bartąg

Postautor: mattb sobota, 19 czerwca 2010, 19:09

To chyba nawet się "Bartążek" nazywa :) kiedyś trafiłem tam kilka leszczy ale małych. Teraz nie wiem co się tam dzieje...
Ale podłączam się do zapytania o właściciela.
pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
chary
Administrator
Ulubiona metoda połowu: spin, spławik, lód,
Imię: Michał
Kontaktowanie:

Postautor: chary sobota, 19 czerwca 2010, 20:55

Jak z rybostanem to też nie wiem, ale właścicielem jest Gospodarstwo Rybackie "Bartołty Wielkie" :arrow: http://www.bartolty.pl/
Leszko
Początkujący

Postautor: Leszko niedziela, 20 czerwca 2010, 10:23

Witam wszystkich..,
Nad tym jeziorkiem spędziłem kilkanaście lat no i niestety to, co teraz Ta woda ma do zaoferowania wędkarzowi nie powala ;(. Jeszcze jakieś 5-6 lat temu na prawdę sporo węgorza- teraz zero. Z okoniem też szału nie ma choć w burzowe parne dni można się jeszcze mile zaskoczyć- kilówki jeszcze pływają, ale na prawdę nie ma ich wiele. Ponąć wpuszczono w tym roku sandacza, ale tą informacje Potraktujcie raczej jako plotkę, bo nie jest to pewne zródło. Szczupłego nie jest ani mało ani dużo- uważam, że nie jest z nim najgorzej- takie 2,5-3ki trafiają się dość często.
Z białorybu leszczyki raczej z pod znaku żyletek- nie przypominam sobie, żeby ktoś kiedyś wyholował 5-tkę. Już kilówka jest obecnie powyżej średniej łowionych ryb.
Najbardziej jednak martwi mnie drastyczne i sukcesywne zmniejszanie się populacji Linów, gdyż to za Nimi się najczęściej uganiam. Wierzę, że panowie z Bartołt się opamiętają i zaczną zarybiać Tą rybką, bo osiąga Tu całkiem przyzwoite przyrosty.Na ten stan rzeczy ma wpływ oczewiście głównie wszechobecność siatek w wodzie( często je wyciągam przy łowieniu bocznym trokiem ), "kontrolne" odłowy zawodowych rybaków i brak zarybień. Na domiar tego, biorą tu przez bardzo krótki okres ruchomy w czasie.
Reasumując, jeśli Macie sporo km do przejechania nad to jezioro to z czystym sumieniem odradzam. Co do ewentualnych miejscówek na poszczególne gatunki to Wybaczcie, ale droga do Szczęścia bywa bardziej emocjonująca niż samo Szczęście, więc nie chcę Wam tego odbierać :-D
Pozdrawiam i połamania
Awatar użytkownika
laska8452
Super wędkarz
Ulubiona metoda połowu: methoda

Postautor: laska8452 poniedziałek, 21 czerwca 2010, 06:03

w tamtym roku miałem wykupione bartołty więc kilka razy byłem na bartążku. kilka leszczyków wpadło. a poza tym nędza . najgorzej jak jest ciepło bo tubylcy się pluskają w dzień a wieczorami ogniska, krzyki, browary itp. jedynie rano można posiedzieć. ale też trzeba szybko wstać bo miejsc jest mało a chętnych dużo. szczególnie z jarot , bo to tylko 5 minut drogi. ogólnie nie polecam
Awatar użytkownika
DawidS
Weteran
Ulubiona metoda połowu: Wszystkie
Imię: Dawid

Postautor: DawidS czwartek, 15 marca 2012, 17:20

Moge rzucic garsc informacji z zeszlego roku, a dokladnie z wrzesnia. Bylem na lodce z kumplem, ktory jest czestym bywalcem na tym akwenie. Zlapalem jednego szczuplego pod wymiar. Kolega natomiast ciagal okonie jeden po drugim na boczny trok lecz nie byly to giganty (o wiekszego okonia ponoc trudno). Mowil tez ze jest ladny lin, ale trzeba pare dni podnecic no i konieczna jest lodka. Zaznaczam, ze ze spiningiem malo mam wspolnego, ale jezioro dosc urokliwe i gdybym mial lodke to z pewnoscia bym tam wpadal co jakis czas. Dodatkowym atutem bylo to, ze na jeziorze wedkowaly pojedyncze jednostki mimo weekendu i swietnej pogody, a ja sobie wlasnie spokoj cenie w wedkowaniu ;)
LIN13
Wędkarz
Ulubiona metoda połowu: SPŁAWIK/GRUNT
Imię: Lin

Postautor: LIN13 czwartek, 19 kwietnia 2012, 19:51

Wędkowałem tam 4 i 5 lat temu i z tego jeziora pochodzi mój rekordowy węgorz złapany od jarot na rasówki miał 112cm i strasznie gruby. A tak pozatym kilka szczupaczków i leszczyków, oraz parę mizernych okoni. Przez dwa sezony 0 lina :( Oprócz tego węgorza to tragedia. Podejrzewam, że teraz jeszcze gorzej.
LIN NAJPIĘKNIEJSZA RYBA!!!
Pawell
Wędkarz

Postautor: Pawell poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 18:58

A jak teraz, lub w 2014 - ktos z Was tam lowil? :-)
forfiter
Wędkarz
Imię: Andrzej

Postautor: forfiter poniedziałek, 19 października 2015, 20:14

Witam łowił ktoś na tym łowisku? przeprowadzam się właśnie w te okolice i chciał bym się dowiedzieć jak ze spinningiem i jak z pod lodu to jeziorko wygląda?
markus2107
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spining
Imię: Marcin

Postautor: markus2107 poniedziałek, 19 października 2015, 21:27

Osobiście nie wędkowałem ale w tym roku w maju w mojej obecności w przeciągu 30 minut miejscowy na żywca wyjął kilka niewymiarowych szczupaczków. Podobno lin ładny się uchował. Jeśli jesteś mobilny to wypróbuj jezioro linowskie. Podobno ładny szczupak tam bierze a to nie jest daleko z bartaga. Połamania
C&R
Jarek
Wędkarz

Jezioro Bartąg

Postautor: Jarek poniedziałek, 23 stycznia 2017, 16:03

A jak sytuacja wygląda teraz?
Mieszkam niedaleko i chciałbym się wybrać na lód.
Warto?
Awatar użytkownika
Dano
Moderator
Ulubiona metoda połowu: spining i spining
Imię: Daniel

Postautor: Dano wtorek, 24 stycznia 2017, 06:57

Podobno zawsze lepiej, niż siedzieć w domu :-)

Tapatalknięte ze srajfona
Człowiek bez pas­ji nie zro­zumie dru­giego, który wsta­je o 3.30 żeby pójść na ryby...
Jarek
Wędkarz

Postautor: Jarek niedziela, 26 marca 2017, 12:03

Wędkował tu ktoś ostatnio?
Nie posiadam łódki więc interesuje mnie łowienie z brzegu oraz w spodniobutach.
Chciałbym spróbować w spodniobutach wyjść ze spinningiem przed trzciny w polnocno-wschodniej części (poniżej owczarni) i rzucać wzdłuż trzcin. Jest też tam nieduża plaża i może tam z gruntu.
Nie mam pojęcia jakie tam jest dno.
Ktoś może polecić miejsce i technikę?
Awatar użytkownika
Savalas
Weteran
Imię: Savalas

Postautor: Savalas poniedziałek, 27 marca 2017, 07:31

Marnie. Bez łódki można się pobawić z palczakami. Szczupak średnia długość 40 cm.
" Więcej sprzętu niż talentu ;) "
Awatar użytkownika
kamol84
Weteran
Imię: Kamil

Postautor: kamol84 poniedziałek, 27 marca 2017, 08:32

Tak jak pisze Savalas, bez łódki tam trudno. Pamiętam pierwsze spinningowe kroki stawiałem właśnie na tym jeziorku:) Z rana połazisz po paru miejscach, popołudniu jak będzie się robić cieplej to spodziewaj się młodzieży na rowerach z browarkiem w ręku.
Szału nie będzie, ale maluchy się trafiają.

Wróć do „Łowiska ogólnodostępne”