Reklama

Wędka na szczupaka

Wszystko na temat wędzisk

Moderator: Dano

lukaszbruno
Weteran

Re: Wędka na szczupaka

Postautor: lukaszbruno wtorek, 5 marca 2013, 09:43

arorek1 wpadasz na forum nawet się nie przedstawiasz, od razu walisz w pierwszy lepszy temat, obrażasz innych, a w dodatku używasz wulgaryzmów. Wiedz, że tutaj tak się nie robi. Na innym forum już dawno byś dostał bana. Gdy spotkasz kogoś nad wodą to też od razu z takimi tekstami startujesz?
www.eulotki.com - Drukarnia Offsetowa i Cyfrowa, kontakt: 797 796 285 - Dla forumowiczów duuuuże rabaty! ;-)
arorek1
Wędkarz

Postautor: arorek1 wtorek, 5 marca 2013, 10:53

arorek1 wpadasz na forum nawet się nie przedstawiasz, od razu walisz w pierwszy lepszy temat, obrażasz innych, a w dodatku używasz wulgaryzmów. Wiedz, że tutaj tak się nie robi. Na innym forum już dawno byś dostał bana. Gdy spotkasz kogoś nad wodą to też od razu z takimi tekstami startujesz?

masz racje nie powinienem nikogo obrażać nie oto tu chodzi co do przedstawiania na imie mam arek łowię na wodach grwo wczesniej gro a jeszcze wcześniej grł na j dadaj blankach i symsarze jak i na nowej łynie co już pisałem przeważnie metodą gruntową na łynie na boczny trok ryby spokojnego żeru drapieżnika tylko maj i pazdziernik . jeżeli chodzi o szczupaka to w zeszłym sezonie szału nie było około 50sztuk od 1,5 do 3kg jeden 5kg ale na płatnym łowisku to sie nie liczy ku waszemu zdziwieniu sandacze łowie tylko z gruntu na żywca. okonia nie łowie bo go niema przynajmniej tam gdzie ja łowie. suma rzadko bez większych sukcesów . i tle a wracając do kogucików i zaczepów ja na plecionkach łowie kogutami pozdrawiam arek
marxxl5
Super wędkarz
Ulubiona metoda połowu: spinning
Imię: Mariusz

Postautor: marxxl5 wtorek, 5 marca 2013, 12:12

[i]masz racje nie powinienem nikogo obrażać nie oto tu chodzi co do przedstawiania na imie mam arek łowię na wodach grwo wczesniej gro a jeszcze wcześniej grł na j dadaj blankach i symsarze jak i na nowej łynie co już pisałem przeważnie metodą gruntową na łynie na boczny trok ryby spokojnego żeru drapieżnika tylko maj i pazdziernik . jeżeli chodzi o szczupaka to w zeszłym sezonie szału nie było około 50sztuk od 1,5 do 3kg jeden 5kg ale na płatnym łowisku to sie nie liczy ku waszemu zdziwieniu sandacze łowie tylko z gruntu na żywca. okonia nie łowie bo go niema przynajmniej tam gdzie ja łowie. suma rzadko bez większych sukcesów . i tle a wracając do kogucików i zaczepów ja na plecionkach łowie kogutami pozdrawiam arek[/i]

Łów sobie co chcesz i jak chcesz, tylko nie pisz, że na tych wodach nie ma okonia. Jak czytam o łowieniu w Łynie na koguty, to albo z Ciebie taki fachowiec, albo stosujesz plecionki, którymi całe drzewa wyciągasz - oczywiście wtedy musowo ciągnikiem na ryby jeździsz.
qbaN
Weteran
Ulubiona metoda połowu: Spinning

Postautor: qbaN wtorek, 5 marca 2013, 12:34

marxxl5 pisze:Łów sobie co chcesz i jak chcesz, tylko nie pisz, że na tych wodach nie ma okonia. Jak czytam o łowieniu w Łynie na koguty, to albo z Ciebie taki fachowiec, albo stosujesz plecionki, którymi całe drzewa wyciągasz - oczywiście wtedy musowo ciągnikiem na ryby jeździsz.

Akurat tutaj obronie nowego kolegę, na nowej Łynie kolega wyżej nie ma racji:) Jest to szlak kajakowy i co roku brzegi i dno jest czyszczone:)Więc drzew raczej tam nie ma a jedynie jakieś gałęzie :)

A co do okonia również potwierdzam że jest na tym kanale czy jak to nazywają niektórzy nową Łyną.

BTW Panowie to temat o wędce na szczupaka!!:D
przemo
Weteran

Postautor: przemo wtorek, 5 marca 2013, 18:49

"nie używaj ripperów to śmiecie na prawdziwą rybe tylko kogucik" - tą złotą myślą skończmy dyskusję w tym temacie bo ... jest dział o kogutach i to z ciekawymi propozycjami łownych modeli.

A wracając do tematu to bardzo zaciekawił mnie kijaszek Flexide V2 Ron Thompsona 5-20 którego poleca kolega PERCH i chyba się na niego skuszę.http://fishing-test.pl/wdki/23-wdki/416-ron-thompson-flexide-v2-220cm-5-20g
arorek1
Wędkarz

Postautor: arorek1 wtorek, 5 marca 2013, 23:22

żle mnie zrozumieliście z tym okoniem nie pisze że go wcale niema oczywiscie jest tylko co to za okoń po 15cm jeszcze kilka lat temu bylo dużo lepiej a wracając do tematu

"A wracając do tematu to bardzo zaciekawił mnie kijaszek Flexide V2 Ron Thompsona 5-20"
kolega ma taki kij bardzo go chwali
Awatar użytkownika
PERCH
Super wędkarz
Imię: Marcin

Postautor: PERCH czwartek, 7 marca 2013, 19:45

Witam Przemo
Jak byś chciał pomacać wędkę to mozemy się umówić nawet nad wodą
Naprawdę jestem bardzo zadowlony i mile zaskoczony wykonaniem wędziska. Najlepiej wziąć do reki i poczuć. Nadto jesli jesteś zaintersowany zakupem to podaj za jaka kwote znalazłeś. Mam kontakt z gościem od którego ja kupowałem i teraz również zamówiłem u niego kijek Savage Geara. Wówczas za 220 cm, 5-20 g cw dałem dwie stówki. Teraz też może byłby jakiś upust i przesyłka była by tańsza.
jak coś daj znać na priwa.
pozdrawiam
NIE WĘDKUJĘ BY ŻYĆ< ŻYJĘ BY WĘDKOWAĆ
przemo
Weteran

Postautor: przemo czwartek, 7 marca 2013, 20:53

Perch jakich przynęt używasz przy tej wędce? I jak daje radę ze szczupłymi +-80cm?
Awatar użytkownika
PERCH
Super wędkarz
Imię: Marcin

Postautor: PERCH piątek, 8 marca 2013, 19:54

Przyznam, ze najbardziej upodobałem sobie przynęty w granicach 3-7 cm. Jednak na szczupaka używam szczupakowych gum savage gera 4Play, Mannsa, i Mikdo Fishuntery - najwieksze kopyta, do tych przynęt przeważnie główka 5-20g. Jednak jest to niezła wędeczka do średniego jigowania na sandacza i tutaj używam typowych dużych sandaczowych gum Carolina nierzadko na główkach 25-30g i wędka daje radę. Tylko też mam swój sposób, że główka jigowa na haku jest max 10g pozostałe to dociążenie i guma pracuje jak by była na lekkiej główce. Jednak najlepszy komfort do jednak do 20g maks bo wędka ma bardzo cienki blank, ale mocny :-> To taka moja uniwersalna wędeczka na łódkę i na okonia i na szczupaka i sandacza, a nawet niezła na pstronga bo te było mi na tę wędkę połapać. Szczupak 70-80 dla wędeczki nie jest jakimś wielkim wyzwaniem najwazniejszy dobór odpowiedniego kręcioła z dobrym i dobrze ustawionym hamulcem i linki i tylko łowić pozostaje. Mi ta wędeczka podpasowała, a szczególnie przypadła mi do gustu czułość tego kijaszka. Powiedziałbym., że czuć każde troncenie przynęty. Jak pisałem blank wędki jest naprawdę niewilkiej średnicy i na poczatku miałem obawy nawet przy połowie okoni, jednak szybko obawy mineł. Tego wykończenie wędki też robi wrażenie, zwłaszcza dolnik który mieni sie kolorami i zmienia je w zależności od kata padania światła.
NIE WĘDKUJĘ BY ŻYĆ< ŻYJĘ BY WĘDKOWAĆ
przemo
Weteran

Postautor: przemo wtorek, 7 maja 2013, 19:49

Dla zainteresowanych. Kupiłem przed wekendem majowym na próbe wędkę Okuma Black Rock 4-21 2,2m. Używałem przynęt 3 i 4 cale przy obciążeniu 7-10 gram. Wedka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Jest diabelnie czuła, pięknie sie poddajne pod szczupakiem 70-80 cm ale ma jeszcze zapas mocy.bardzo dobrze trzyma rybę.Szczerze polecam tego kijaszka.Kupiłen na Knosały w Olsztynie
Awatar użytkownika
Vincent
Weteran

Postautor: Vincent wtorek, 7 maja 2013, 21:03

Miałem taką w łapach w "Sezonie".Wizualnie robi miłe wrażenie.Cenowo też chyba wygląda to dość korzystnie?
Wiem,że Dano ma taką,ale chyba bardziej pod ciężkiego spina/trolla.
Awatar użytkownika
Vincent
Weteran

Postautor: Vincent czwartek, 23 października 2014, 19:57

Dano pisze:wiesz, mi niepotrzebny kij z pracowni skoro seria leży mi własnie tak jak trzeba :mrgreen:
A ten lekki Konger kosztuje znacznie sensowniej :)

Daniel...a co teraz powiesz na temat różnicy między kijem seryjnym,a takim z pracowni?
Pytam bo wiem,że niedługo cały Twój spinningowy arsenał będzie pochodził z manufaktury ;-)
Awatar użytkownika
Dano
Moderator
Ulubiona metoda połowu: spining i spining
Imię: Daniel

Postautor: Dano czwartek, 23 października 2014, 21:30

Vincent pisze:
Dano pisze:wiesz, mi niepotrzebny kij z pracowni skoro seria leży mi własnie tak jak trzeba :mrgreen:
A ten lekki Konger kosztuje znacznie sensowniej :)

Daniel...a co teraz powiesz na temat różnicy między kijem seryjnym,a takim z pracowni?
Pytam bo wiem,że niedługo cały Twój spinningowy arsenał będzie pochodził z manufaktury ;-)

hmm....
łobuzie - powiem tak - SIĘ k***a ZAJEBIŚCIE POMYLIŁEM....
do wszystkkiego trzeba dorosnąć.....
Ale seryjnego Felche nie zamienię długo na nic innego :lol: :lol: :lol: No i teraz padnie u większości pytanie -co to k***a jest Felche :-D :-D :-P :-P :mrgreen: :mrgreen:
Człowiek bez pas­ji nie zro­zumie dru­giego, który wsta­je o 3.30 żeby pójść na ryby...
Awatar użytkownika
Vincent
Weteran

Postautor: Vincent piątek, 24 października 2014, 06:57

Dano pisze:

hmm....
łobuzie - powiem tak - SIĘ k***a ZAJEBIŚCIE POMYLIŁEM....
do wszystkkiego trzeba dorosnąć.....
Ale seryjnego Felche nie zamienię długo na nic innego :lol: :lol: :lol: No i teraz padnie u większości pytanie -co to k***a jest Felche :-D :-D :-P :-P :mrgreen: :mrgreen:

Padło :lol:
No to co to ta Felche ?
marxxl5
Super wędkarz
Imię: Mariusz

Postautor: marxxl5 piątek, 24 października 2014, 07:40

Witam. Jeśli google dobrze podpowiada, to w jakiej długości jest ten Quantum?

Wróć do „Wędki”