Lekki kołowrotek do delikatnego spinningu

Wszystko o kołowrotkach

Moderator: Dano

Jarek
Wędkarz

Postautor: Jarek niedziela, 12 lutego 2017, 10:48

Witam.
Kupilem delikatny okoniowy spinning MISTRALL WINDFLASH SPIN 2,7m cw do 13g i szukam do niego kolowrotka.
Wedeczka jest leciutka (przynajmniej w porównaniu do posiadanych przeze mnie innych wedek) i chciałbym coś co będzie do niej pasowało.
Łowię sporadycznie i chce wydać około 100zl.
Mam kołowrotek Konger Aviator ale wydaje się być trochę za ciężki. Posiadam również kołowrotek York bandit ice ale chyba bym go zajechał na spinningu prawda?
Możecie coś polecić?
Głównie przymierzam się na jezioro Bartąg bo mam blisko.
markus2107
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spining
Imię: Marcin

Postautor: markus2107 niedziela, 12 lutego 2017, 14:11

Miałem kiedyś shimano alivio ( cena około 120zł) i całkiem nieźle się spisywał (fakt faktem służył mi głównie do łowienia z lodu, bo za okoniem bardzo mało pływałem w pozostałym okresie roku) . Nie wiem czy za 100 znajdziesz coś dobrego. Moim zdaniem lepiej dołożyć chociaż do 250-300 zł jeśli budżet na więcej nie pozwala i kupić coś co posłuży Ci lata. Osobiście polecam jakiś nieduży młynek spro lub ryobi. Połamania
C&R
Jarek
Wędkarz

Postautor: Jarek niedziela, 12 lutego 2017, 17:42

Gdyby znalazło się coś, co będzie lekkie i małe żeby się nadalo na spinning i lód to by było super.
Awatar użytkownika
kamol84
Weteran
Imię: Kamil

Re: Lekki kołowrotek do delikatnego spinningu

Postautor: kamol84 niedziela, 12 lutego 2017, 19:51

markus dobrze pisze. Lepiej jest trochę dozbierać i kupić coś trwalszego. W kwocie jaką podałeś to proponuję Spro Passion 710 (choć i tak pewnie będziesz musiał coś dołożyć), chyba że używkę..., np: ryobi slam (miałem, używałem, nie byłem zadowolony z tego jak nawijał plecionkę, ale z żyłką było ok. Duża zaleta to mała waga)
Kolejna sprawa to kwestia wyważenia. Weź kijek, przejdź się po sklepach, porównaj kołowrotki, ich wyważenie. Coś znajdziesz...:)
Jarek
Wędkarz

Postautor: Jarek niedziela, 12 lutego 2017, 20:36

Mogę dorzucić kilkadziesiąt złotych ale powiedzcie mi proszę jaka jest różnica między kolowrotkami dla kogoś kto na ryby chodzi powiedzmy 5-10 razy w roku.
Ja dostrzegam tylko ciężar kolowrotka i że kręci się lżej lub ciężej. Wpływu na brania to nie ma, biceps większy też mi nie urośnie.
Jak już mowa o plecionkach i zylkach to co lepiej na okonia pomijając cenę? Bo będę łowił z brzegu więc pewnie zaczepie coś niejednokrotnie.
markus2107
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spining
Imię: Marcin

Postautor: markus2107 niedziela, 12 lutego 2017, 21:20

Jak dla mnie najważniejszy jest precyzyjnie pracujący hamulec, dobre nawijanie linki na szpule, lekkość pracy i wytrzymałość oczywiście. Jeden ładny okoń może spowodować, że ilość Twoich wypadów wzrośnie kilkukrotnie :-P i tego Ci życzę fish
A jeśli chodzi o spining na okonia to jak dla mnie tylko plecionka. Czułość brań o niebo lepsza niż przy łowieniu na żyłkę :-)
C&R
Awatar użytkownika
Savalas
Weteran
Imię: Savalas

Postautor: Savalas poniedziałek, 13 lutego 2017, 12:28

Wy mu nawijacie makaron na uszy a on zadał konkretne pytanie. Jeśli czuje dyskomfort - mówi, że kołowrotek jest za ciężki to należy mu zaproponować lżejszy. Kolego weź kij do sklepu. Poproś sprzedawcę żeby zaproponował Ci kilka młynków w twoim budżecie, podepnij pod swoją wędkę i zobacz czy masz prawidłowo wyważony zestaw. I to cała filozofia bo zakładam, że nikt nie zna wagi kołowrotka, który kolega posiada więc wszelkie propozycje w tym zakresie są jak strzelanie ze ślepaków.
" Więcej sprzętu niż talentu ;) "
Awatar użytkownika
kamol84
Weteran
Imię: Kamil

Postautor: kamol84 poniedziałek, 13 lutego 2017, 12:48

A co ja wcześniej napisałem?! Właśnie to że trzeba wziąć wędę i przejśc się do sklepu, tak zrobić najlepiej. Dodatkowo kolega poprosił o jakieś propozycje ("Możecie coś polecić? ") i je otrzymał.

P.S.Makaron lubię zdecydowanie bardziej na widelcu niż na uszach.:)
Jarek
Wędkarz

Postautor: Jarek środa, 12 lipca 2017, 20:22

Kupiłem kołowrotek Shimano sedona 1000fe od jednego z forumowiczów.
Bardzo fajny sprzęt. Kompletnie inny komfort łowienia w porównaniu do moich poprzednich kołowrotkow za około 100zl.
Juz kilka okonkow udało się wyciągnąć ;)

Wróć do „Kołowrotki”