Reklama

Czarci Jar

Tu piszemy wszystko na temat łowisk komercyjnych

Moderator: Dano

Awatar użytkownika
Andrzej
Wędkarz
Imię: Andrzej

Czarci Jar

Postautor: Andrzej sobota, 30 października 2010, 19:37

Mam zamiar wybrać się na łowiska w Czarcim Jarze. Piszą, że oprócz stawów są tam niewielkie jeziorka w lesie. Może macie jakieś doświadczenia z tą wodą?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mattb
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spinning
Imię: Mateusz

Re: Czarci Jar

Postautor: mattb niedziela, 31 października 2010, 20:43

Podłączam się do pytania :)
pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
Andrzej
Wędkarz

Postautor: Andrzej wtorek, 2 listopada 2010, 08:05

W ostatnią niedzielę odnalazłem Czarci Jar. Dotarcie tam, do najłatwiejszych nie należy, przy okazji wpadłem w piękne wąwozy choć moja "nyska" nie była tym zachwycona ale kto by się przejmowała przygoda musi być :)
Na terenie gospodarstwa jest jeden stawek dla wędkarzy z karpiem i pstrągiem. Złapałem tam też krasnopiórkę (wobler salmo Hornet :shock: ), widziałem okonki. Gospodyni wspominała jeszcze o niedobitkach szczupaka.
Po krótkiej przechadzce zatrzymałem się nad stawkiem. Ogólnie spokój, do 12:00 paru spiningistów próbowało na obrotówki ale bez rezultatów. W takim wypadku gospodarze mają taką rynnę hodowlaną (nie znam fachowej nazwy) z pstrągiem, tam łapie się na cokolwiek i jakkolwiek, ryba zawsze jest na haku i nikt nie wraca o kiju do domu. Wszędzie płaci się za złapaną rybę, 15PLN za kg pstrąga.
Trochę czasu mi zajęło ale znalazłem sposób na tą wodę i trzy sztuki (2x40cm i 1x35cm) zabrałem do domu. Ryby pięknie walczyły, takich skoków jeszcze nie widziałem. Obrotówki i gumy akurat tego dnia się nie sprawdzały. Ogólnie jestem zadowolony, cisza, spokój, piękna pogoda i trochę zabawy.
Awatar użytkownika
mattb
Weteran

Postautor: mattb wtorek, 2 listopada 2010, 17:34

A jak wygląda kwestia opłat za wstęp na łowisko? Kiedyś słyszałem, że nie płaci się nic i jedynie złapane ryby podlegają opłacie. Słyszałem też, że jest tam jesiotr... prawda to?
Może jakaś mini nawigacja? Gdzie skręcić i jak szukać?
pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
Andrzej
Wędkarz

Postautor: Andrzej wtorek, 2 listopada 2010, 20:26

Wstęp nie podlega opłacie, jednak trzeba pamiętać, że co się wyciągnie na brzeg to trzeba brać i płacić.

O jesiotrach nic mi nie mówiono i nic takiego nie zaobserwowałem, więc pewnie zostały wyłapane.

Poniżej krótki opis trasy:
Jedziesz 51 do Olsztynka dojedziesz do 7 i tam kierujesz się na Warszawę w lewo. Jak już wiedziesz na 7 to skręcasz w prawo w pierwszą boczną drogę. Mijasz wioskę Królikowo, w Lichtajnach trzymasz się głównej i kierujesz się na Drwęck (skręt w prawo). Przejedziesz Drwęck droga zmieni się na brukową. Mijasz dwa stawy, po lewej i prawej, potem zabudowania po lewej i wpadasz w las. Lasem jakieś 200m dojedziesz do skrzyżowania (po lewej stawek i jakaś chałupka oraz po prawej chałupka) Za chałupką po prawej skręcasz w prawo ;-) . Jak skręcisz po lewej masz potok w dość głębokim jarze - uważaj głęboko i pobocza brak :!: . Tą drogą 200m i jesteś w Czarcim Jarze.

Mam nadzieję, że nic nie pomieszałem bo byłem tam tylko raz.

Powodzenia
Awatar użytkownika
mattb
Weteran

Postautor: mattb środa, 3 listopada 2010, 23:33

Jezu dzięki :-> Nie mam pojęcia jak w ogóle zapamiętałeś tyle detali! Od dawna przymierzam się do tego miejsca.
pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
Andrzej
Wędkarz

Postautor: Andrzej czwartek, 4 listopada 2010, 10:22

google mają naprawdę dobrą mapę :-)
Poza tym jechałem z żoną i ona mi co nieco przypomniała.
Jest tam też zadaszona wiata z ławami, więc rodzinkę można zabrać.

Ewolucje pstrąga potrafi docenić nie tyko wędkarz :-) Po takim pokazie to nawet moja Ładniejsza Połowa za wędkę chwyciła i to skutecznie. Tyle radości było fish5a że chyba jeszcze się tam wybierzemy.
Awatar użytkownika
mattb
Weteran

Postautor: mattb czwartek, 4 listopada 2010, 21:41

Także uwielbiam łowić pstrągi, ale w tym sezonie obudził się we mnie łowca kleni i boleniowy marzyciel :-) Na bolenia ciągle liczę, bo widziałem jak kumpel wyciągnął przy mnie na opadającą obrotówkę, a kleń to punkt mojego honoru - uważam, że absolutnie każdy "pstrągowiec" powinien się wyszaleć z kleniem i doceniać jego zalety (poza smakowymi). Zapewne dobrze wiesz o co chodzi i że kleń tak naprawdę w walce różni się od pstrąga tylko tym, że nie skacze :-) no ale pstrąg.... mhhmmm palce lizać.
pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
Andrzej
Wędkarz

Postautor: Andrzej piątek, 5 listopada 2010, 07:30

Klenie kiedyś łapałem na Sanie, silna i waleczna ryba, a w ostatnich latach jakoś nie było okazji. Poza tym moje wędkowanie jest ostatnio bardzo okazjonalne. To niestety mocno odbija się na umiejętności czytania wody i technice. Teraz nad wodą najczęściej miło spędzam czas fish6
Awatar użytkownika
Esox
Super wędkarz
Ulubiona metoda połowu: Spinning, Grunt

Postautor: Esox sobota, 26 lutego 2011, 19:30

Witam.
Do miejscowośći Olsztynek mam zaledwie 6 km, więc na Czarci Jar jest mi znanym łowiskem. Jednak łowię tylko na tym stawku gdzie są pstrągi i karpie. Ale to nie wszystkie ryby, widziałem tam lina, okonia, a nawet słyszałem o leszczu. Sam widziałem jak wedkarz wyciągał szczupaka, coś ponad wymiar. Ponad to w budce obok łowiska można się dopytać o rybostan. Jako dość często bywający tam wędkarz, mogę z całą pewnościa polecić te łowisko:)
Połamania fisz
Awatar użytkownika
Esox
Super wędkarz
Ulubiona metoda połowu: Spinning, Grunt

Postautor: Esox sobota, 26 lutego 2011, 19:33

Przepraszam, zapomniałem do pięknych pstrągach.
Można tam złowić ładnego walecznego pstrąga nawet niektóre mają koło 50 cm i powyżej 0,5kg. Można je poławiać na wszystkie przynęty spinningowe, ale także metodą spławikową.

Wróć do „Łowiska komercyjne/specjalne”