Stawy w Niedanowie.

Tu piszemy wszystko na temat łowisk komercyjnych

Moderator: Dano

Awatar użytkownika
jarzabek
Super wędkarz
Ulubiona metoda połowu: grunt/spławik
Imię: Mariusz

Stawy w Niedanowie.

Postautor: jarzabek wtorek, 27 marca 2012, 13:42

Łowisko o powierzchni ok 15 ha, położone w odległości ok 80 km. od Olsztyna, ładnie usytuowane z wieloma rowami. Głębokość maksymalna 2,5 m , ale średnia ok 1,6 m. Łowisko zasilane wieloma źródłami bardzo czysta biologicznie woda choć ze względu na podłoże głownie torfowe słaba klarowność. W niedalekiej okolicy rzeka Nida dorzecze Wkry. Swego czasu nawet zasilała stawy.
Występujące gatunki ryb to karp, amur, lin, okoń, płoć, szczupak.
Wstęp 10 PLN od osoby resztę szczegółów sprawdzę w piątek.

Jeszcze raz zamieszczam mapkę:

http://maps.google.pl/maps?q=53.268524, ... 1&t=h&z=16
Pozdrawiam Mariusz
Awatar użytkownika
Vincent
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spinning

Re: Stawy w Niedanowie.

Postautor: Vincent wtorek, 27 marca 2012, 20:05

Na te stawy jeździło się jakieś 15 lat temu.Wtedy ryby było pod dostatkiem,głównie karpia i amura,a w rowach można było połapać ładnego karasia.Od tego czasu zmienił się właściciel,a ryba prawdopodobnie jest przetrzebiona,bo jak wybrałem się w tamtym roku,to nawet nie pobierano opłat za wędkowanie.Z relacji jednego z wędkarzy wynikało,że rok wcześniej połapał tam sporo szczupaka.
A tak przy okazji witam wszystkich na forum.
Awatar użytkownika
jarzabek
Super wędkarz

Postautor: jarzabek wtorek, 27 marca 2012, 20:40

szmytek313 pisze:Na te stawy jeździło się jakieś 15 lat temu.Wtedy ryby było pod dostatkiem,głównie karpia i amura,a w rowach można było połapać ładnego karasia.Od tego czasu zmienił się właściciel,a ryba prawdopodobnie jest przetrzebiona,bo jak wybrałem się w tamtym roku,to nawet nie pobierano opłat za wędkowanie.Z relacji jednego z wędkarzy wynikało,że rok wcześniej połapał tam sporo szczupaka.
A tak przy okazji witam wszystkich na forum.

Opłat nie pobierano bo właściciel nie zawsze tam jest i tak jak powiedziałeś wszystko się zgadza, 15 lat temu to ryb było mnóstwo ale wtedy wszędzie było węcej. Akurat pochodzę z tamtych stron i wiem że miejsce nie jest rozpowszechnione zbyt mocno. Uzyskałem właśnie info że w tamtym roku było spore zarybienie karpiem, linem. W tym momencie ponadto jest chyba zakaz połowu. Więcej szczegółów poznam jak będę na miejscu.
Pozdrawiam Mariusz
Awatar użytkownika
wronx
Super wędkarz
Imię: Michał

Postautor: wronx czwartek, 29 marca 2012, 14:46

jarzabek pisze:Akurat pochodzę z tamtych stron i wiem że miejsce nie jest rozpowszechnione zbyt mocno.

:) i ja pochodze z tamtych stron, a o tych stawach pierwszy raz słyszałem od Ciebie.
--
wronx
Awatar użytkownika
jarzabek
Super wędkarz

Postautor: jarzabek czwartek, 29 marca 2012, 16:56

wronx pisze:
:) i ja pochodze z tamtych stron, a o tych stawach pierwszy raz słyszałem od Ciebie.

a skąd dokładnie pochodzisz? jutro jadę jak pogoda nie pokrzyżuję planów sprawdzę temat.
Pozdrawiam Mariusz
Awatar użytkownika
Vincent
Weteran

Postautor: Vincent czwartek, 29 marca 2012, 18:51

Czekam na relację w takim razie.Choć jeśli zarybienia były w tamtym roku, to na efekty trzeba będzie kilka lat poczekać.
Adam
Wędkarz

Postautor: Adam czwartek, 29 marca 2012, 21:37

Ja pochodzę z Nidzicy i mam tam jakieś 15-20km. Byłem tam raz, ale złapałem jednego okonia :lol: Ludzi full, nie było gdzie usiąść. Od 3:00 do 12:00 i wróciliśmy właściwie o kiju. Co do szczupaka to jest tam jeden staw ze szczupakiem, tylko zarośnięty.
Byłeś może w Wólce Orłowskiej ? Ja często bywam ... karpie co prawda wigilijne, ale można się pobawić.
http://www.youtube.com/watch?v=CI2PoqdRWK0
Awatar użytkownika
wronx
Super wędkarz
Imię: Michał

Postautor: wronx piątek, 30 marca 2012, 09:07

Tak tylko wtrącę, że w tamtych okolicach jest inne fajne łowisko specjalne, tam byłem kilka razy i polecam każdemu. Nawet na całodniowe wypady z rodziną.
http://www.ryby-koszelewy.xxl.pl/
--
wronx
Awatar użytkownika
Vincent
Weteran

Postautor: Vincent sobota, 31 marca 2012, 14:07

Jeśli chodzi o stawy w Wólce,to byłem raz.Podobno można tam złapać ładnego karpia,za to właścicielka bardzo niesympatyczna.W tamtych stronach są jeszcze stawy w Borowym Młynie.Wstęp kosztuje 10pln,ryby jest sporo i co ważne nie trzeba jej zabierać ze sobą.Właściciel,poniekąd miły i przyjazny człowiek, chętnie przyjmie od nas złapane sztuki.Z rozmowy z właścicielem wynika,że uznaje tylko naturalne metody karmienia ryb.Poza tym podobno ma w planach wprowadzenie do swoich wód karasia złocistego oraz sandacza.W Koszelewach byłem w tamtym roku kilkukrotnie.Spora powierzchnia stawów,karp bierze ładnie,a ze zdjęć wynika,że są też duże sztuki.Udało mi się również złapać amura,a w niewielkim rowie można połapać pstrąga.Z rozmowy z właścicielem wynikło,że karpia nie trzeba koniecznie zabierać ze sobą.Poza tym można na miejscu zakupić pyszną wędzoną rybkę.
Adam
Wędkarz

Postautor: Adam sobota, 31 marca 2012, 22:06

A na Wólce trzeba zabierać ? Wpuszczasz, jeśli nie chcesz i tyle. Jak tam jeździłem to siedziałem od 6:00 do 18:00. Były dni, że złapałem 5 sztuk na dzień. Największy karp miał 3kg, ale siedziałem przy facecie, co wyciągał sztuki po 6-7kg. W tamtym sezonie byłem lepiej przygotowany jeśli chodzi o sprzęt, ale właścicielka chyba dopuściła karpia i brały takie wigilijne po 80 dag - 1kg. Łapałem na kukurydzę.

Jeśli chodzi o Borowy młyn to byłem dwa razy. Raz od 5:00 do 10:00 złapałem jednego karasia.
Innym razem jak się lepiej przygotowałem, to od 6:00 do 18:00 udało mi się wyciągnąć 5 karasi 3 karpie i 2 amury. Razem 10 ryb. Jeśli chcecie złapać karasia to tylko czerwony robak, a jeśli amura, to biały. Kukurydzę się odradza, bo oni je karmią kukurydzą, walą wiadrami o godz 17 codziennie, bo sam widziałem. Łapcie pod takimi wysokimi brzozami, moim zdaniem najlepsza miejscówka. (przy huśtawkach)
Dwa pierwsze zdjęcia to ryby z Borowego Młyna.(Amur,Karaś)
Obrazek
Obrazek
A to Karaś złapany w Wólce, miał 40cm
Obrazek

PS. Miał a właściwie ma, bo pływa dalej :D ... może w tym sezonie przyjdzie mi się z nim zmierzyć, bo naprawdę zawzięcie walczył fisz
Awatar użytkownika
jarzabek
Super wędkarz

Postautor: jarzabek niedziela, 1 kwietnia 2012, 21:12

szmytek313 pisze:Czekam na relację w takim razie.Choć jeśli zarybienia były w tamtym roku, to na efekty trzeba będzie kilka lat poczekać.

Byłem w piątek, właściciel a właściwie dzierżawca nastawia się wyłącznie na hodowlę, i wprowadza całkowity zakaz dla wędkarzy. Z racji tego że "specjalnie" przyjechałem pozwolił mi ostatni raz powędkować. Rezultaty jednak mizerne zero brania. Jutro wrzucę parę fotek odnośnie miejsca chociaż nie wiem czy jest sens jak i tak nie można będzie tam wędkować.
Pozdrawiam Mariusz
Awatar użytkownika
Vincent
Weteran

Postautor: Vincent piątek, 6 kwietnia 2012, 08:40

W takim razie to łowisko na ten sezon odpada.Ja z pewnością nie raz odwiedzę wspomniane wcześniej stawy w Koszelewach - jeśli chodzi o miejsca komercyjne.Jest tam dość dużo przestrzeni,dużo trawy wokół,a i ryby sporo.Przyjemnie się tam odpoczywa.Dzięki za relację.
Awatar użytkownika
dawid12345
Wędkarz
Ulubiona metoda połowu: Każda!!!!!!!!
Imię: DAWID

Postautor: dawid12345 czwartek, 5 lutego 2015, 20:38

Dużo drobnicy, większe ryby regularnie ,,trzepane sieciami" przez dzierżawcę.
W sezonie 2014 Jeden szczupak 53cm kilka małych okoni parę linów nawet zadawalających no i dużooooooo płotki nie przekraczającej 5cm. Jesienią dosyć szczegółowo staw został oczyszczony z ryb przez dzierżawce, no ale stawy zostały pogłębione i zarybione, będzie tam teraz podobno nawet pstrąg, jesiotr no i te gatunki ryb co do tej pory. miejmy nadzieje że coś z tego będzie bo to dosyć fajne łowisko prawie dla każdego.

Pozdrawiam!!! fish fish fish fish fish fish fish fish fish fish
Pa­ty­kiem po wodzie, pi­sa­ne marzenia
płoszą tyl­ko ryby

Wróć do „Łowiska komercyjne/specjalne”