Reklama

Jezioro Barduń

Tu piszemy wszystko na temat łowisk komercyjnych

Moderator: Dano

Ponczo
Początkujący

Jezioro Barduń

Postautor: Ponczo poniedziałek, 10 czerwca 2013, 08:16

Witam! Mam kilka pytań dotyczących jeziora Barduń (ok. Parwółek, Starych Jabłonek). Do kogo aktualnie należy te niewielki leśne jezioro. Kilka lat temu dzierżawiła to leśniczówka i pobierała opłaty za wstęp. Teraz z tego zrezygnowali i nie wiem kto to przejął, może ktoś z Was jest w temacie?
A teraz kilka ciekawostek i pytań. Otóż jeżdżę tam stosunkowo często od 3 lat. Dużo czasu zajęło mi rozszyfrowanie tego jeziora. Ryba jest bardzo chimeryczna. O ile z drapieznikiem nie ma problemu, bo jest go dużo, zarówno szczupaka jak i okonia i zawsze coś złowisz, to za to biała ryba potrafi dać do myślenia. Jest tam płoć, karaś, karp no i słonecznica. Ostatnio bezskutecznie poluję na karasia. Czy to nad ranem, czy wieczorem, czy nawet w nocy nie mogę go namierzyć. Wiem, że pływają tam piękne sztuki, jednak nie biorą. Za pewne popełniam jakiś błąd, ale jaki?
Do tej pory łowiłem tam metodą spławikową z gruntu. Nęciłem zanętą waniliową, z dodatkiem kukurydzy, pszenicy, konopi i atraktorów (ostry pieprzowy zapach, bądź tutti-frutti). Na hak zakładałem już wszystko. Kukurydza, biały, czerwony, skóra od chleba itd. rezultatu brak! :)Trafiają się tylko ładne płocie. A gdzie karaś?
Może wybrałem zły brzeg, złe miejsce? Ktoś tam był? Wiecie coś o tym jeziorze?
rybak_stefan
Wędkarz
Ulubiona metoda połowu: spinning
Imię: Kamil

Re: Jezioro Barduń

Postautor: rybak_stefan wtorek, 11 czerwca 2013, 20:50

Jeżeli to jezioro ma również nazwę Helgut, to gospodarzem jest PZW (tak mi się zadaje).
Ponczo
Początkujący

Postautor: Ponczo czwartek, 13 czerwca 2013, 16:50

Helgut jest trochę dalej. Jakieś 4km od jeziora Barduń. Dokładnie można to sprawdzić tu: https://maps.google.pl/ wystarczy wpisać "Barduń" i przełączyć widok na satelitarny.
DAVID2801
Początkujący
Imię: Dawid

Postautor: DAVID2801 wtorek, 30 czerwca 2015, 11:58

Kolego czy wiesz może coś jeszcze o tym łowiska?
Ostatnio wpadłem tam na rozeznanie to w parę minut kilka ładnych okoni wpadło
Interesujące bajoro

Wróć do „Łowiska komercyjne/specjalne”