Jeziora Kortowskie i Stary Dwór

Tu piszemy wszystko na temat łowisk komercyjnych

Moderator: Dano

adrian1261
Wędkarz
Imię: Adrian

Jeziora Kortowskie i Stary Dwór

Postautor: adrian1261 sobota, 28 lutego 2015, 20:34

Witam.
Czy może mi ktoś udzielić informacji o jeziorach Kortowskie i Stary Dwór (Starodworskie)?

Jak z dostępnością z brzegu, ewentualne pomosty, oraz jak z rybką? O jeziorze Kortowskim jeszcze jako takie informacje da się znaleźć, chociaż też zero konkretów, ale Stary Dwór to kompletna zagadka.

W poniedziałek wykupuje zezwolenie, a żadnych informacji nie mam :)

Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
adamek
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spinning
Imię: Adam

Re: Jeziora Kortowskie i Stary Dwór

Postautor: adamek sobota, 28 lutego 2015, 22:09

Jako zdeklarowany tępiciel wszystkich nowych użytkowników forum - potraktuję Cię na początek klasycznie - czyli op...dolem.

Tym razem nie za lenistwo w poszukiwaniu i zbieraniu danych o wodach, bo rozbawiła mnie nieco Twoja całkiem ciekawa taktyka, nawet sympatyczna, trochę taka na zasadzie: "Hej chłopaki, jestem atrakcyjną blondyną, mam 21 lat, jutro wychodzę za mąż, ale jeszcze nie znam pana młodego i nie wiem czy mi się spodoba. Aaaaaaa, pomóżcie! Co robić?"

Więc tak...
1) Nie wiesz za kogo wychodzisz za mąż, to... nie wychodź.
Czytaj - najpierw się jednak czegoś o tej wodzie dowiedz, a potem leć zapłacić za zezwolenie. Bo może się okazać, że tej kasy pożałujesz.
Nie musisz dziękować. Ta porada była za darmo. :lol:

2) Moim skromnym zdaniem, w miejscu tak zasobnym w ładne, ciekawe wody (celowo nie używam określenia "zasobne w ryby", bo z tym to wszędzie jest najwyżej średnio), jakim jest Olsztyn, wybierasz dwa ścieki poddawane od wieków rekultywacji, próbom przywrócenia w nich w ogóle jakiegoś życia, w otoczeniu i ogromnej bliskości domów, bloków, i wszelkiego wariatkowa.
Hmmm... Nie wystarczy Ci studiować w Olsztynie i musisz jeszcze na Kortowie wędkować?

3) Moja porada zastanów się jeszcze raz, ale przyłóż się do tego. W Olsztynie i okolicach masz ze 20 jezior i Łynę. Wybierz coś dla ludzi, gdzie jak ryby nie złowisz, to chociaż odpoczniesz i relaksu zaznasz.

A potem... Zapytaj o inne wody :mrgreen:

Ps. Z góry i dołu przepraszam wszystkich miłośników wymienionych jeziorek. :-D
adrian1261
Wędkarz

Postautor: adrian1261 niedziela, 1 marca 2015, 09:34

Mimo, że jestem nowym użytkownikiem to śledzę forum od dłuższego czasu i Pan Adamek jak zwykle zniechęca każdego swoim gadaniem :)

Dla Twojej wiadomości, przejrzałem wszystkie tematy związane z tymi jeziorami, zarówno na tym forum jak i wielu innych i nie znalazłem odpowiedzi na pytania jak to faktycznie jest z tymi jeziorami. Co robię z pieniędzmi to raczej nie Twoja sprawa, zezwolenie na wody naszego okręgu PZW posiadam, więc z Łyny i jezior olsztyńskich także skorzystam, po prostu mam te 2 jeziora pod ręką, a zapłacić 50zł za rok to nie jest taki majątek, żeby posiedzieć i "pomoczyć kija".

Jeśli nie wnosisz nic do tematu to najlepiej się nie udzielaj, bo takie gadanie od rzeczy w każdym temacie nowego użytkownika nie ma żadnego sensu :) Uwierz, że jakbym nie przeszukał wzdłuż i wszerz wielu forów i znalazł informacje, to tego tematu bym nie zakładał.

Pozdrawiam

PS. Oczywiście dziękuję za Twoje wielce pomocne rady i cieszę się, że są darmowe :)
Awatar użytkownika
Dano
Moderator
Ulubiona metoda połowu: spining i spining
Imię: Daniel

Postautor: Dano niedziela, 1 marca 2015, 11:58

Adrian, nie zrozumiałeś do końca wypowiedzi Adamka. Tylko mi tu nie rozrabiać proszę :-)

tapatalknięte z SG4
Człowiek bez pas­ji nie zro­zumie dru­giego, który wsta­je o 3.30 żeby pójść na ryby...
adrian1261
Wędkarz

Postautor: adrian1261 niedziela, 1 marca 2015, 13:04

Ależ ja zrozumiałem ją bardzo dobrze :)

Żadnego dymu tu nie chcę robić, wszystko na spokojnie :)
Awatar użytkownika
TangoKK
Wędkarz
Ulubiona metoda połowu: Spławik
Imię: Mariusz
Kontaktowanie:

Postautor: TangoKK niedziela, 1 marca 2015, 19:21

adamek pisze:Więc tak...
1) Nie wiesz za kogo wychodzisz za mąż, to... nie wychodź.
Czytaj - najpierw się jednak czegoś o tej wodzie dowiedz, a potem leć zapłacić za zezwolenie. Bo może się okazać, że tej kasy pożałujesz.
Nie musisz dziękować. Ta porada była za darmo. :lol:
:-D

Właśnie kolega Adrian chciał się dowiedzieć po to założył ten post i dostał odpowiedź zupełnie bezsensowną, że powinien się najpierw dowiedzieć. :roll: Może to Adamek jest blondynką i ma właśnie te trudne dni oraz problem z koncentracją :-/
Jeżeli tak będziemy witać wszystkich nowych użytkowników to za parę lat grono raczej się nie powiększy.
HEAVEN CAN WAIT I'M BUSY
marek.zag
Weteran

Postautor: marek.zag niedziela, 1 marca 2015, 23:13

popieram, a jak już gadamy o niczym:
sobota+ po 22+ alkohol?+ brak możliwości wyjścia jutro na ryby?+ ogólnie kiepski nastrój tego dnia?= adamek i jego wypowiedź na temat bliżej mu nieznany.
Odszkodowania/Zadośćuczynienia z polis OC/ darmowa analiza/ prowizja tylko od wygranej sprawy/ wypadki od 1997r., kolizje do 3 lat wstecz. Tel. 790 424 002.
Awatar użytkownika
adamek
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spinning
Imię: Adam

Postautor: adamek poniedziałek, 2 marca 2015, 10:43

Ooooo, widzę, że poziom poczucia humoru jak to u Słowian na przednówku - ciemno, zimno, głodno i wiosny nie widać.

W takim razie - serdecznie przepraszam wszystkie urażone dusze i składam samokrytykę. Dano - proszę o odpowiednio surowy wymiar kary. Mam od razu propozycję:
- publiczne, forumowe, słowne kamienowanie
Może wtedy na czyjejś twarzy pojawi się wreszcie uśmiech.

Króciutka tylko wykładnia do mojej wypowiedzi.
Po pierwsze - używam takiego języka dla śmiechu, żartu, owszem lekkiej szydery, ale nie złośliwej (oczywiście każdy ma prawo się obrazić, a najlepiej za kogoś - bo jak zauważyłem jednak nowy kolega najmniej to przeżył). Używam odpowiednio obrazujących ten nastrój emotikonów, które obrazują, że puszczam oko, śmieję się do tego co piszę/mówię.
Mam dystans - którego wszystkim forumowiczom bardzo mocno życzę. Do siebie, do życia, do wszystkiego. Zadęcie i powaga mnie śmieszy, czasem nieco irytuje.

To ogółem, a szczegółem - po "polskiemu" - Adrian, mój wywód miał Ci zasugerować, że pytasz o wody (w mojej opinii, co podkreśliłem w swojej wypowiedzi, ale przypomnę, bo znów ktoś nie doczyta) jedne z najmniej ciekawych, mało atrakcyjnych i nie wartych wielkiej uwagi. Zasugerowałem, że skoro jesteś nie z Olsztyna, to warto by było się rozejrzeć po innych okolicznych wodach, bo są o niebo bardziej interesujące. Wg mnie w necie jest nieco więcej informacji niż twierdzisz o tych wodach - może nie tylko pod kątem stricte wędkarskim, ale o tym co w ichtiofaunie tych jezior się dzieje, a to ma duże znaczenie dla wędkarstwa, ale... No właśnie, nic nie było napisane wprost, kawa na ławę i jest się o co dąsać...
Paradoksalnie - mam wrażenie, że właśnie nowy Adrian zachował największy luz i dystans do wypowiedzi, bo jednak załapał jej przekaz.

Cóż, nie obiecam, że będę milczał, urażonych przepraszam po raz trzeci, przyjmuję wszelką krytykę z pełnym rozbawieniem adekwatnym do powagi sytuacji :lol: :lol: :lol:

Gdyby jeszcze były jakieś wątpliwości to potwierdzam - tym razem też się nabijam. Jak ktoś ma ochotę dosrać mi z tego powodu, to bardzo proszę - tylko mam prośbę - choć odrobinę inteligentnie, żeby było nieco weselej na tym polskim łez padole...

Sukcesów w połowach Adrian!!! fish5a
Awatar użytkownika
Dano
Moderator

Postautor: Dano poniedziałek, 2 marca 2015, 10:54

:roll:

tapatalknięte z SG4
Człowiek bez pas­ji nie zro­zumie dru­giego, który wsta­je o 3.30 żeby pójść na ryby...
Awatar użytkownika
kamol84
Weteran
Imię: Kamil

Postautor: kamol84 poniedziałek, 2 marca 2015, 11:40

Adrian, rozumiem, że przeczytałeś ten temat viewtopic.php?f=3&t=285 ? Jest tam trochę informacji o jeziorku.
Ja ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że mam znajomka, który tam kiedyś próbował coś złapać i bez szału było (nastawiał się głównie na spławik i grunt, drobne płotki jakiś leszczyk się trafił tak jak wszędzie), natomiast wkurzała go wszedobylska brać studencka, która kiedy tylko zrobiło się cieplej zajmowała wszystkie miejsca i "waliła w kocioł" do nocy:)
Awatar użytkownika
lenti20
Super wędkarz
Ulubiona metoda połowu: spławik,grunt,spin
Kontaktowanie:

Postautor: lenti20 czwartek, 5 marca 2015, 17:03

Co do Kortowskiego to ryby tam są i to piękne.A to że my sobie z nimi nie radzimy to juz inna sprawa.Woda latem przypomina tam zupę :-) .Ale może dwa słowa o rybach :-) Miałem dziewczyne z rybactwa i wiem co wchodziło w sieci i sznury.Dziady walili piekne sztuki i zapewne robią tak dalej .Jezioro wbrew pozorom trudne i trzeba jak wszedzie znaleźć sposób.Na pewno nie jest tam tak że bierze sie kilo zanęty i liczymy na cud.Z pewnych źródeł wiem że odrodził sie lin i sandacz.Niewiele osób wie że są bolenie.Zawsze można zapolować na węgorza.Generalnie jest wszystko tylko trzeba zamozaparcia i pomysłu.Porównałbym je do Długiego.Wiadomo że ryby sa ale trudno je złowić.Może i tym lepiej bo ten sport nie polega tylko na zacinaniu jednej za drugą ale i na odpoczynku z naturą. Niestety tu kuleje to drugie no może na kortowskim czasami trochę lepiej bo na długim urwanie d... Ale mnie właśnie najbardziej cieszy ryby złowiona w takim miejscu.Czasami trzeba długo necic lub dobrze wytypować miejscówke.Nie słuchać ludzi nad woda bo i tak usłyszysz że tam nic nie pływa :-) Można być oczywiście takim nowoczesnym kozakiem czyli kupić sprzęt za kilka tysięcy i łowić na łowiskiu specjalnym kilka razy w roku.Chwaląc sie potem przez reszte roku zdjęciami i oczywiscie piejąc z zachwytu nad swoim sprzetem.Tylko dla mnie to juz nie wedkarstwo :-) Oczywicie nie chce nikogo uraźić.Sam czasami bywam na Zezuju ale raczej traktuje to jako trening i nauke kontaktu z dużą rybą.Złowienie pięknej ryby na Kortowie jest jak najbardziej możliwe i mam nadzieje że ktoś to udowodni.Sam myśle czy nie kupić tam licencji i nie spedzic kilku nocek jak znajdzie sie ktoś chętny to pomyślimy.
Awatar użytkownika
Dano
Moderator

Postautor: Dano czwartek, 5 marca 2015, 19:56

zdaje się, że można pływać na spalinie :)
Kiedyś tam zjadę z pontonem i pomacam wodę :-) Pewnie gówno złapię, ale obczaimy jak to wygląda.
Łowiłem tam w latach około 92-94 - piękne leszcze się targało z brzegu.... Tylko gdzie wtedy się nie łowiło :mrgreen:
lukaszbruno
Weteran

Postautor: lukaszbruno piątek, 6 marca 2015, 11:27

Mam również znajomego na rybactwie i wiem co w siaty wchodzi na Kortowskim. Bolenie są i to takie 80+ :-D
Drugi znajomy miał tam łódkę przez 2 sezony i wyniki miał całkiem interesujące. Zdarzały mu się węgorze, sumy i sandacze. W sumie z każdego jeziora da się coś wydłubać, jeżeli poświęci się odpowiednio dużo czasu ;-)
www.eulotki.com - Drukarnia Offsetowa i Cyfrowa, kontakt: 797 796 285 - Dla forumowiczów duuuuże rabaty! ;-)
Jaca12
Początkujący

Postautor: Jaca12 niedziela, 2 lipca 2017, 14:11

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Czy poza "przystanią" koło głównego mola są inne miejsca skąd można by wypożyczyć łódkę? I jak cenowo się sprawa kształtuje bo 10 szekli za godzinę z głównej przystani to troszkę sporo.

Wróć do „Łowiska komercyjne/specjalne”