Reklama

Dobre sposoby i przynęty na drapieżniki

Wszystko na temat metod spinningowych

Moderator: Dano

Awatar użytkownika
dymcio111
Wędkarz
Ulubiona metoda połowu: spinning, spławik

Dobre sposoby i przynęty na drapieżniki

Postautor: dymcio111 czwartek, 8 września 2011, 19:50

Cześć :-)

1) Może macie jakieś dobre i sprawdzone sposoby / przynęty na rybki drapieżne i możecie coś powiedzieć w co by było warto zainwestować :?:

Trochę łowiłem w Kanadzie i mam z 10 przynęt spinner bait. Jakby ktoś nie wiedział tak to wygląda:
Obrazek
Ryby w tamtych jeziorach, brały jak szalone :mrgreen: kilka razy na rzecze Wadąg próbowałem ale bez skutku.

2. ) Próbował ktoś łowić u nas na to :?:
Awatar użytkownika
mattb
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spinning
Imię: Mateusz

Re: Dobre sposoby i przynęty na drapieżniki

Postautor: mattb czwartek, 8 września 2011, 20:09

to coś jak nasz konik
osobiście mam zerowe doświadczenie :)
ale wygląda zachęcająco
pozdrawiam
Mateusz
qbaN
Weteran
Ulubiona metoda połowu: Spinning

Postautor: qbaN czwartek, 8 września 2011, 20:31

zalezy co chcesz łapac na ten spinning:) Ale po tym sezonie widze ze najbardziej uniwersalna przyneta jest obrotówka taka 2-3 rozmiar wtedy złapiesz wszystko od okonia po jazia, klenia na szczupaku konczac:)
Mi sie bardzo dobrze sprawdzaja ostatnio woblery glooga hektor 3,5 cm w jaskrawych barwach oczywiscie tonace:)
Awatar użytkownika
mattb
Weteran

Postautor: mattb czwartek, 8 września 2011, 20:37

ooo, zapomniałem dodać czegoś od siebie :)
Mi zawsze sprawdzały się obrotówki DAM effzett w malowaniu "coca-cola" w rozmiarach przeróżnych.
Ponadto w naszych rejonach wszyscy polecali i polecają gumy - od kopyt po twistery
pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
dymcio111
Wędkarz

Postautor: dymcio111 czwartek, 8 września 2011, 22:29

qbaN pisze:zalezy co chcesz łapac na ten spinning:) Ale po tym sezonie widze ze najbardziej uniwersalna przyneta jest obrotówka taka 2-3 rozmiar wtedy złapiesz wszystko od okonia po jazia, klenia na szczupaku konczac:)
Mi sie bardzo dobrze sprawdzaja ostatnio woblery glooga hektor 3,5 cm w jaskrawych barwach oczywiscie tonace:)

Napewno Szczupce, Sandacza nigdy nie złowiłem. Na okonie to raczej się nie zasadzam bo zazwyczaj wielkie to one nie są, a bym chciał jakiegoś nowego rekorda pobić :-D A ile gdzieś u nas w sklepach kosztują :?: Bo zastanawiam się czy z allegro byłoby taniej. I gdzie kupowałeś :?:

Tym Spinner Bait to w Kanadzie łowiłem szczupaki, bassy. Wujek raz zaciął Musky, ale to taka cwana ryba że jak się zahaczy to odrazu wywala w góre z wody i szarpnie mocno i się zrywa często, przy tej rybie jakie to emocje muszą być takiego kolosa ściągać :mrgreen: Ryba bardzo podobna do szczupaka.
Obrazek
po wpisaniu w google/grafika - musky fish jakie byyyycze okazy :mrgreen:

Mojemu bratu kupiłem troche rzeczy i sam zaczął woblery robić, ale teraz coś przestał. Ostatnio na ryby pojechał i przy pierwszym rzucie odrazu okonia walnął :-D Ale o woblerka dla mnie nie moge się doprosić :-/

mattb pisze:ooo, zapomniałem dodać czegoś od siebie :)
Mi zawsze sprawdzały się obrotówki DAM effzett w malowaniu "coca-cola" w rozmiarach przeróżnych.
Ponadto w naszych rejonach wszyscy polecali i polecają gumy - od kopyt po twistery

O takie coś Ci chodzi i ile PLN za sztukę około :?: Obrazek

Właśnie o gumkach itp też słyszałem, ale jakoś tutaj gdzie zdarzało mi się łowić to bez rezultatów :-(
qbaN
Weteran
Ulubiona metoda połowu: Spinning

Postautor: qbaN piątek, 9 września 2011, 12:55

woblerki ja kupowałem po 12 zł na dworcowej ale juz ich nie ma :/ Chyba jedynie zostaje allegro bo w olsztynie gloogi w sklepach nie sa popularne:/
Awatar użytkownika
dymcio111
Wędkarz

Postautor: dymcio111 piątek, 9 września 2011, 20:08

Te obrotówki DAM effzett widziałem różne ta co na fotce wyżej dałeł też była, zwykła goła, albo z "pierzem" :P

kupiłem jednego takiego GLOOG'a na dworcowej po 14,80 PLN Sprawdzimy jak będzie skuteczny, sprzedawca nie umiał doradzić nic na Łyne :-/
http://allegro.pl/wobler-gloog-ares-70sr-pgf-sandacz-szczupak-okon-i1775837776.html

Następne jakie kupiłem to na Żeromskiego, wiedziałem że sprzedawca wędkuje na Łynie to on już prędzej coś doradził (zresztą jak zawsze) :-D

Salmo - 25 zł też taki zielono-żółto-czarny
http://allegro.pl/salmo-sting-s9f-9-0cm ... 82817.html

Następny RAPALA 21 zł
http://allegro.pl/rapala-shallow-shad-r ... 27549.html

Może i niepotrzebnie takie podobne kolory, ale zawsze mogę dokupić z czasem. Jeszcze troche główek do gumek kupiłem, haczyki, ciężarki, sprężyny, 4 podpórki pod wędki, pokrowiec na wędki 2 komorowy, atraktor waniliowy, rzepy do spinania spinningów i nie moje ~260zł :-o
Awatar użytkownika
mattb
Weteran

Postautor: mattb sobota, 10 września 2011, 09:15

DAM effzett to koszt ok. 10zł. Są wersje z biało-czerwonym (+brokat) chwostem [fot.1], ale dominującym modelem jest ten co na zdjęciu niżej, ale ze skośnie naciętą gumką na kotwicy [fot.2]- powoduje to, że kotwiczka buja się na boki i ładnie "tańczy" przy wirującej blaszce.
fot1.
Obrazek
fot2.
Obrazek

bardzo skutecznym kolorem z DAM-a jest też miedź [trzecia blacha od lewej]:
Obrazek
pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
dawid12345
Wędkarz
Ulubiona metoda połowu: Każda!!!!!!!!
Imię: DAWID

Postautor: dawid12345 wtorek, 10 lutego 2015, 23:41

Ja swojego życiowego szczupaka złowiłem na woblerka ale największe efekty na drapieżniki przyniosły mi różnego rodzaju gumy
twistery ( fioletowe , perłowe, białe),
rippery moją ulubioną przynętą na szczupaka jest perłowy LUNATIC, ale lubię też nie wielkim riperkiem w kolorze motor oil porzucać na okonia

Ale to wszystko zależy od pory roku i łowiska.
fish
Pozdrawiam
Pa­ty­kiem po wodzie, pi­sa­ne marzenia
płoszą tyl­ko ryby
Awatar użytkownika
lenti20
Super wędkarz
Ulubiona metoda połowu: spławik,grunt,spin
Kontaktowanie:

Postautor: lenti20 środa, 11 lutego 2015, 17:56

Ja jestem fanatykiem wahadłówek :-) Ulubione do tyrania to algi nr 1 i 2 polspiningu.Ale to już tak jest że jak sie człowiek uprze na jakąś przynęte to nie ma zmiłuj.A tak naprawdę to każda woda rządzi sie innymi prawami.Np na Długim łowie na wahadła a na Łynie na mikado fishunter 7cm.Co do blach to prawdziwe perełki robione sa ręcznie ludzie potrafia wyklepać cuda.
Awatar użytkownika
dawid12345
Wędkarz

Postautor: dawid12345 czwartek, 12 lutego 2015, 00:20

A ja ci się lenti20 przyznam ze na wahadłówkę nic konkretnego nie złowiłem... ale lubię zamiast wahadłówki porzucać obrotówką. Jak napisae
płoszą tyl­ko ryby
Awatar użytkownika
dawid12345
Wędkarz

Postautor: dawid12345 czwartek, 12 lutego 2015, 00:24

A przyczyną tego może być to że tych rzutów w życiu za dużo nie wykonałem ..... he
płoszą tyl­ko ryby
Awatar użytkownika
lenti20
Super wędkarz
Ulubiona metoda połowu: spławik,grunt,spin
Kontaktowanie:

Postautor: lenti20 czwartek, 12 lutego 2015, 12:17

Pewnie to główna przyczyna .Ja jakis super wyników na wahadła może nie miałem ale co ciekawy kilka boleni na Długim taka alga skusiła.Co do przynęt to wiara czyni cuda ale i upór działa podobnie :-)
Awatar użytkownika
kamol84
Weteran
Imię: Kamil

Postautor: kamol84 czwartek, 12 lutego 2015, 16:29

To i ja się wypowiem:) Co do wahadłówek to pamiętam kiedyś kiedyś próbowałem na nie poławiać i nie powiem skuteczność też była, ale właściwie przestałem ich używać z innego względu: oprócz zwykłego zwijania nie wiem co można było jeszcze zrobić z przynętą, aby ją uatrakcyjnić... i to chyba z powodu monotonności prowadzenia (moim zdaniem) przerzuciłem się na gumki, którymi mogę kombinować na różne sposoby.
Na moich łowiskach sprawdzają się gumy SG Cannibale oraz klasyki czyli Mannsy. W tym sezonie będę testował Real Eela, 3d bleak i mam zamiar w trolingu 3d trout line. Zobaczymy jak będzie.
Co do przynęt, na które w ogóle nie miałem brania są woblery. Nie wiem jak to możliwe, ale nic jeszcze nie skusiło się na te wabiki... może brak umiejetności i szczęscia, choć podejrzewam, że najważniejszym powodem jest brak wiary w ich skuteczność. Pożyjemy zobaczymy może jeszcze się do nich przekonam.
Awatar użytkownika
AbramS
Weteran
Ulubiona metoda połowu: Grunt
Imię: Przemek

Postautor: AbramS czwartek, 12 lutego 2015, 18:10

Jadą swojego czasu miałem duże parcie na woblery i coś tam łapałem ale szału nie było. Problem przy woblerach jest taki że nie są uniwersalne, guma można powiedzieć że jest bo możesz łowić na dowolnej głębokości. Co do blach to alga zawsze znajduje miejsce w mojej skrzynce. Często gdy zawiodą inne sposoby to ratuje dzień. Obrotówki ostatnio coraz rzadziej są na końcu moich zestawów. Od pewnego czasu gumy gumy i jeszcze raz gumy.
Wolny czas jest skarbem... pozwalającym na wypad na ryby:)

Wróć do „Spinning”