Reklama

Dobre sposoby i przynęty na drapieżniki

Wszystko na temat metod spinningowych

Moderator: Dano

Awatar użytkownika
adamek
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spinning
Imię: Adam

Re: Dobre sposoby i przynęty na drapieżniki

Postautor: adamek czwartek, 12 lutego 2015, 21:06

To ja dwa zdania w obronie obrotówek właśnie, bo to moja ulubiona letnia przynęta.
Najczęstszym dla mnie problemem z obrotówkami było przez długi czas to, że są zazwyczaj lekkie i nie jest łatwo sprowadzioć je na pożądaną głębokość, zwłaszcza w rzece, która albo "ciągnie" przynętę obracającą skrzydełkiem jak szalona, mimo że pod prąd stoi niemal w miejscu, bądź wyłazi do powierzchni, albo gaśnie prowadzona z prądem, a i tak głębokości nie łapie.
Ale pewnego razu znalazłem sobie w jednym z olsztyńskich sklepów, na pierwszy rzut oka, niepozorne i niedrogie wiróweczki, które mam od tamtej pory zawsze w paru rozmiarach i fasonach.
Nie wiem czy ktoś używał, więc dam linka, bo zastąpi dwie strony opisu.

http://glangliwa.republika.pl/wzory.html

Wirówki tego producenta mają dla mnie kilka niezwykle przyjemnych właściwości:
- przez inne uformowanie korpusu, pracują równiej i całkiem zauważalnie redukują skręcanie żyłki
- są ciężkie (korpus jest naprawdę treściwy)! W stosunku do swojej wielkości, przy małych rozmiarach idą do dna jak kamienie, a szarpnięte, dosłownie w moment zaczynają ładnie pracować
- ich kształt (właśnie kształt korpusu) imitujący korpus owada, jest w mojej opinii tym co daje dodatkowe punkty do możliwości skuszenia ryby.

Ale absolutnie najlepszą ich cechą jest stosunek masy korpusu do wielkości (porównałbym to do spinmadów, które też błyskawicznie idą do dna).

Cena? Nie pamiętam, ale chyba po jakieś 7 zł kupowałem.
Niestety w Olsztynie już ich dawno nie widziałem (były u Knappa), ale zamówiłem ostatnio garść nowych bezpośrednio ze strony producenta.
Jeśli o mnie chodzi - naprawdę polecam i cenię sobie o wiele wyżej niż mnóstwo markowego niby, ale jednak barachła.
lukaszbruno
Weteran

Postautor: lukaszbruno środa, 29 kwietnia 2015, 18:06

Panowie zbliża się 1 maj i jako, że moje doświadczenie i rekordy są znikome chcę się oddać w tym sezonie szczupakom. chciałbym się konkretnie zaopatrzyć stąd moje pytanie o przynęty na tą rybkę. Jakie przynęty polecacie? Głównie chodzi o gumy i sposób ich uzbrojenia oraz prowadzenia. Dodam, że wędkkować będę głównie z brzegu z dobrym dostępem, gdyż w woderach da się wejść 5-10m w jezioro. Do obłowienia mam płytkie zatoki z dnem porośniętym a'la mchem oraz spady do 5 metrów. Wszelkie wskazówki będą cenne ;-)
www.eulotki.com - Drukarnia Offsetowa i Cyfrowa, kontakt: 797 796 285 - Dla forumowiczów duuuuże rabaty! ;-)
markus2107
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spining
Imię: Marcin

Postautor: markus2107 środa, 29 kwietnia 2015, 19:02

Ja używam głównie kopyt o rozmiarze 4. Zbroje je glowkami o ciezarze od 7 do 10 g. Jeśli chodzi o dozbrojki to jeśli już to robię to używam podwójnej kotwiczki z dwoma hakami i okiem. Wsuwam je w gume o dolu korpusu pod kątem w stronę przodu gumy i wtedy uzbrajam w główkę tak aby hak przeszedł przez oczko kotwiczki i tyle :-) jesli chodzi o prowadzenie to moje zdanie jest takie że trzeba kombinować ;-) czasem lowie podbijajac gume kilkukrotnie a czasem wleke powolnie nad dnem. Moim zdaniem najmniej skuteczne jest jednostajne zwijanie. Tyle ode mnie w tym temacie ;-)
C&R
Awatar użytkownika
dawid12345
Wędkarz
Ulubiona metoda połowu: Każda!!!!!!!!
Imię: DAWID

Postautor: dawid12345 piątek, 22 maja 2015, 22:14

lukaszbruno pisze:Panowie zbliża się 1 maj i jako, że moje doświadczenie i rekordy są znikome chcę się oddać w tym sezonie szczupakom. chciałbym się konkretnie zaopatrzyć stąd moje pytanie o przynęty na tą rybkę. Jakie przynęty polecacie? Głównie chodzi o gumy i sposób ich uzbrojenia oraz prowadzenia. Dodam, że wędkkować będę głównie z brzegu z dobrym dostępem, gdyż w woderach da się wejść 5-10m w jezioro. Do obłowienia mam płytkie zatoki z dnem porośniętym a'la mchem oraz spady do 5 metrów. Wszelkie wskazówki będą cenne ;-)

Jak dla mnie w tym roku na majówkę sprawdziły się gumy w kolorze zieleni dragona czyli mamba,bandit (przezroczysta zieleń z dużą ilością brokatu) na te gumy 2 maja skusiło się 7 szczupaków 74 cm , 62 cm a reszta około 50 cm.... a za to 4 maja te gumy wcale nie skutkowały nie wiem czemu.... ale bez szczupłego się nie obeszło, tylko że pistolety, na dragona lunatic w kolorze perłowo niebieskim albo przezroczysto niebieski z brokatem.
Pa­ty­kiem po wodzie, pi­sa­ne marzenia
płoszą tyl­ko ryby
markus2107
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spining
Imię: Marcin

Postautor: markus2107 sobota, 23 maja 2015, 07:08

Może za płytko szukałeś? Ja w tym roku prawie wszystkie miałem ze stoków. A w ostatnią niedzielę to brania miałem z 8-10m. Na płytkiej wodzie ich nie było lub nie chciały gryźć
C&R
Awatar użytkownika
Dano
Moderator
Ulubiona metoda połowu: spining i spining
Imię: Daniel

Postautor: Dano sobota, 23 maja 2015, 07:35

Powoli wyszły juz na płytkie wody...

Tapatalknięte z komórki
Człowiek bez pas­ji nie zro­zumie dru­giego, który wsta­je o 3.30 żeby pójść na ryby...

Wróć do „Spinning”