Reklama

pstrągi potokowe

Pstrąg, troć, łosoś...wszystko o rybach łososiowatych

Moderator: Dano

Awatar użytkownika
adamek
Weteran
Ulubiona metoda połowu: spinning
Imię: Adam

Re: pstrągi potokowe

Postautor: adamek piątek, 24 marca 2017, 17:31

jankesik pisze:Wrócę tam wrócę . rodzenie tylko w śpiochach czy wystarczą spodniobuty ??

Z tego co kojarzę, to jesteś dość wysoki, więc myślę, że wystarczą nawet zwykłe wodery. Ja mam 180 cm i ostatnie dwa lata w cieplejsze pory roku tylko tak się tam wybierałem. To jednak zawsze w lato wygodniej i jaj nie zaparzysz ;)
Co prawda znajdą się złośliwe punkty z zaczepami, do których się tak jednak nie dostaniesz, ale naprawdę nie będzie to zbyt często. A jak do tego dodasz trochę znajomości rzeki to naprawdę będzie O.K.
Ja latem na tym odcinku Pasłęki zostawiam przynęty tylko kiedy obetnie mi coś niezamierzony szczupak. W zasadzie 0% strat, bo jak wodą za głęboko, to na przeciwny brzeg się wlezie i z niego da radę dosięgnąć zaczepu.
Oczywiście jak przy niżówce trochę byś pozwiedzał okolicę, to będziesz wiedział gdzie jakie jest dno, gdzie przechodzić bez patrzenia, gdzie trochę trzeba uważać. Ja już chodzę na pamięć ale parę latek szwędania się po okolicy musiało minąć :)
Weź pod uwagę, że woda jaką widziałeś ostatnio jest dobre pół metra wyższa niż to co będzie tam płynęło latem.
oloj63
Początkujący
Imię: Aleksander

Postautor: oloj63 piątek, 26 maja 2017, 15:16

Witam. Coś tu cicho. Czyżby nikt nie był na pstrągach?
W powitanku pisałem że miałem długą przerwę w rybaczeniu. Teraz po ...dziestu latach pasja ożyła więc zacząłem ćwiczyć na pobliskich ciurkach na których potencjalnie powinny być kropki, a czy są lub będą czas pokaże. Będę je badać nadal (termika i zasobność wody latem). Pewnikiem natomiast jest Pasłęka i tam też zawitałem. Efektem były dwie rybki - malec ok. 25 cm i większy (na fotce) 37 cm. Obydwie rybki pływają w wodzie. Duży na pewno w dobrej kondycji, natomiast mniejszy lekko przyhaczył się jednym grotem przedniej kotwiczki za skrzele. Mam nadzieję że po delikatnej operacji wyhaczenia poradzi sobie. Od razu po tym zdjąłem przednią kotwiczkę z woblerka już na stałe, bo i tak uważam, że przy małym wobku wystarczy jedna z tyłu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ryby będą czy nie będą, trzeba zawsze chodzić z wędą.
Awatar użytkownika
rustyfly
Wędkarz
Ulubiona metoda połowu: mucha
Imię: Krzychu

Postautor: rustyfly poniedziałek, 29 maja 2017, 11:30

Obrazek
Się łowi nikt nie śpi tylko nikt nie chce się chwalić
Awatar użytkownika
rustyfly
Wędkarz

Postautor: rustyfly poniedziałek, 29 maja 2017, 11:35

Obrazek

Obrazek
oloj63
Początkujący
Imię: Aleksander

Postautor: oloj63 poniedziałek, 29 maja 2017, 18:40

Masz rację rustyfly a ponadto lepiej łowić niż pisać. Piękny smok. Wielkie gratki ale właśnie dla takich zdjęć okazów warto czekać na nowe posty.
Ryby będą czy nie będą, trzeba zawsze chodzić z wędą.
Awatar użytkownika
Vincent
Weteran

Postautor: Vincent poniedziałek, 29 maja 2017, 22:51

Fajne ryby, fajne fotki :-)
Awatar użytkownika
adamek
Weteran

Postautor: adamek sobota, 3 czerwca 2017, 09:05

rustyfly pisze:Obrazek
Się łowi nikt nie śpi tylko nikt nie chce się chwalić

Dokładnie. Tyle wody do obrobienia, że nie ma czasu na pisanie postów. :)

Rustyfly - Jeśli dobrze rozpoznaję, to mieliśmy okazję parę tygodni temu na Łynie w rezerwacie się spotkać, zamienić parę zdań i połowić trochę wspólnie. Mnie po jakimś czasie wędrownicza natura poniosła dalej w górę rzeki i już się nie spotkaliśmy.
Awatar użytkownika
rustyfly
Wędkarz

Postautor: rustyfly środa, 21 czerwca 2017, 11:00

Tak to byłem ja ;-) ja lubię obserwować poczekać aż ryba się pokażę, często duże pstrągi wychodzą raz na dłuższą chwilę a mniejsze chlapią się co chwila. Jak widzę potencjalne miejscówki to siadam odpalam fajeczke i czekam :-)

Daleko dotarłeś ?
Awatar użytkownika
adamek
Weteran

Postautor: adamek czwartek, 20 lipca 2017, 19:02

rustyfly pisze:Daleko dotarłeś ?

W tym dniu kiedy się spotkaliśmy, dolazłem w sumie do około połowy długości całego odcinka. W kolejnych wypadach, bo było ich od tamtej pory już kilka - byłem dalej. Za którymś razem pominąłem pierwsze 2 km i przez cały dzień udało mi się dotrzeć do samego końca, do mostku przy jez. Ustrych. Tak więc mogę powiedzieć, że poznałem cały odcinek. Ogólnie mówiąc - cała rzeka jest świetna. Jeśli chodzi o muchę - tak od 2/3 w górę wody zaczyna być trudniej - jest coraz ciaśniej, coraz szybsza woda (poza krótkim odcinkiem wolnej, płytkiej wody). Ale ryby są wszędzie, a cała rzeka piękna.
Tyle, że jak chcesz wędrować przez całość, to albo masz żelazną kondychę, żeby potem wracać 7 km leśną drogą do Rusi, albo... Masz znajomych, którzy odbiorą cię z końca rzeki, bo najbliższy legalny parking jaki tam ogarniam - jest jakieś 3 km od tego miejsca w kierunku Łańska ;)
Awatar użytkownika
rustyfly
Wędkarz

Postautor: rustyfly wtorek, 14 listopada 2017, 10:56

Szybki wypad nad San
Obrazek
Awatar użytkownika
Dano
Moderator
Ulubiona metoda połowu: spining i spining
Imię: Daniel

Postautor: Dano czwartek, 16 listopada 2017, 18:19

Ale ładny lipas :)
Człowiek bez pas­ji nie zro­zumie dru­giego, który wsta­je o 3.30 żeby pójść na ryby...
Awatar użytkownika
jankesik
Weteran
Ulubiona metoda połowu: Spining
Imię: Tomasz

Postautor: jankesik niedziela, 18 marca 2018, 11:38

Miałem dziś wyskoczyć na pstrążki , ale niestety w moim banku są robione do 13 jakieś tam prace i nie mogę wykupić zezwolenia :/ Może za tydzień bede miał więcej szczęścia i pojadę . Już nie mogę wysiedzieć w domu .
Pasja trwa przez całe życie. Pochłania Twój najcenniejszy czas ale to nie czas stracony. To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.
Awatar użytkownika
jankesik
Weteran
Ulubiona metoda połowu: Spining
Imię: Tomasz

Postautor: jankesik czwartek, 17 maja 2018, 21:17

Coś tam się czasami wiesza . ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
Pasja trwa przez całe życie. Pochłania Twój najcenniejszy czas ale to nie czas stracony. To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.
Awatar użytkownika
kamol84
Weteran
Imię: Kamil

Postautor: kamol84 piątek, 18 maja 2018, 07:56

Fajne rybki Jankes. Ja wybieram się za tydzień nad Czarną Hańczę popróbuję z kolegą coś przechytrzyć. No właśnie łowił ktoś z Was na tej rzece? Który odcinek lepszy, PZW Suwałki czy Białystok?
Max30oo
Super wędkarz

Postautor: Max30oo niedziela, 20 maja 2018, 21:00

Koledzy szybkie pytanie, odcinek na którym można łowić na Pasłęce z pozwoleniem PZW (składka górska rz. Pasłęka), to tylko odcinek 6-8 ?
link do mapki:
http://passaria.org/Media/Default/Docs/ ... ssaria.pdf

Wróć do „Łososiowate”